خبر فوری درباره قیمت و زمان تحویل خودروهای وارداتی

0

ضیغمی سرپرست سازمان توسعه تجارت افزود: تاکنون حدود ۵ هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شده و بسیاری از شرکت‌هایی که در انتظار طی کردن مراحل تأییدیه استاندارد، گمرک و محیط‌زیست بودند این تأییدیه‌ها را دریافت کرده‌اند، بنابراین با توجه به تسریع صدور این تأییدیه‌ها حجم اصلی واردات از پایان ماه جاری تا ماه آینده آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۳ هزار نفر برای خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده بودند، گفت: با انصراف ۲ هزار نفر اکنون باید تعهداتمان را برای ۳۱ هزار نفر پاسخگو باشیم و با مدلی که پیش می‌رود امیدواریم این خودروها همانطوری که گفته شد تا آخر آذر تحویل داده شود همچنین امید داریم تعداد قابل توجهی خودروی هیبرید و هیبرید پلاگین نیز وارد شود.

آنطور که رئیس کل گمرک می‌گوید: چانگان، هیوندای، زوتی، فیدلیتی و دیگنیتی، کیا، فولکس واگن و فیات خودروهایی هستند که ثبت سفارش شده و قرار است وارد شود، خودروهایی که کمتر از ۲۰ هزار یورو قیمت دارند.

محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک، گفت: در پنج ماه ابتدایی امسال ۲ هزار و ۳۲۳ دستگاه خودرو سواری به گمرک اظهار شده و از این میزان هزار و ۲۱۸ دستگاه ترخیص شده که بیشترین تعداد آمار ترخیص متعلق به بندر شهید باهنر و بعد از آن بندر شهریار است.

وی ادامه داد: ارزش دلاری خودروهای ترخیص شده ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده و گزارش گمرک از خودروهای وارداتی برمبنای مدارکی است که واردکننده به گمرک ارائه کرده است.

رضوانی فر با اشاره به قانون واردات خودروهای کمتر از ۲۰ هزار یورو، گفت: در قانون واردات سقف ارزش خودرو، ۲۰ هزار یورو بوده، از این رو ارزش خودروهای وارد شده هم کمتر از ۲۰ هزار یورو است.

در حالی خودروهای ۲۰ هزار یورویی وارد می‌شود که قرار بود اولویت واردات، خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو باشد؛ بر اساس بند یک قانون واردات خودرو، واردات برای خودروهای زیر ۲۰ هزار یورو مجاز است و اولویت برای واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو است.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.