خدمات جدید پرداخت الکترونیکی در Tehran Elecomp 2017 رونمایی شد

0

ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت ایرانی در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (معروف به Elecomp 2017) که از ۳۰ تیرماه در تهران افتتاح شد، از خدمات جدید پرداخت الکترونیکی و اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند رونمایی کردند.

انتقال پول از طریق برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند، کیت های توسعه نرم افزار پرداخت تلفن همراه (SDK) و افتتاح نقطه فروش تلفن همراه (mPOS) تمرکز اصلی شرکت های PSP در طول نمایشگاه بود.

برخی از فعال ترین و شناخته شده ترین PSP ها و فناوری های جدید آنها که در تهران الکامپ ۲۰۱۷ ارائه شده اند به شرح زیر است:

سداد

شرکت پرداخت الکترونیک سداد یکی از ۱۲ PSP مجاز توسط شاپرک، نهاد متولی شبکه پرداخت ایران است.

این شرکت در جولای ۲۰۱۴ فعالیت خود را با تمرکز بر سه حوزه اصلی پرداخت الکترونیکی، تولید اپلیکیشن های پرداخت الکترونیکی و پشتیبانی از ابزارهای پرداخت آغاز کرد.

این شرکت از نسخه های جدید برنامه های پرداخت مانند Iva و Pulse در کنار محصولات جدید برای پرداخت SDK رونمایی کرد.

به گفته مدیر عامل این شرکت، محمد مهدی صادق، کاربران Iva اکنون می توانند مالیات خروج و جریمه رانندگی خود را مستقیماً در برنامه پرداخت کنند.

وی افزود: انتقال وجه از طریق Iva نیز از هفته آینده در دسترس خواهد بود.

صادق خاطرنشان کرد: سداد از دو ماه گذشته کار بر روی دستگاه های mPOS را آغاز کرده است و مصمم به گسترش این سرویس جدید است، به خصوص که کمبود دستگاه های GPRS POS بانک ها وجود دارد و mPOS می تواند جایگزین مناسبی باشد.

وی با اشاره به اینکه این سرویس هنوز عملیاتی نشده است، افزود: یکی دیگر از کاربردهای دستگاه های mPOS این است که می توانند آنالایزر دستگاه های POS باشند، کسانی که از mPOS استفاده می کنند می توانند اپلیکیشنی را روی گوشی خود نصب کنند تا تمامی تراکنش های کارت بانکی خود را ذخیره و مدیریت کنند. ، اما ظرف سه روز از رونمایی دستگاه جدید خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سداد ۶۵۰۰۰۰ دستگاه POS در سراسر کشور دارد که ۱۵۰۰۰۰ دستگاه از آنها مجهز به سیستم های ارتباطی میدان نزدیک هستند و ما قصد داریم در آینده قابل پیش بینی تعداد سیستم های NFC را به بیش از نیمی از دستگاه های POS افزایش دهیم.

>

پکو

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد و فعالیت خود را بر تامین و پشتیبانی دستگاه های POS در فروشگاه ها و دستگاه های خودپرداز بانک ها، ارائه خدمات پرداخت الکترونیکی از طریق اینترنت و تلفن همراه و تولید سیستم های نرم افزاری برای مدیریت تراکنش های پرداخت متمرکز کرد.

این سومین بار است که این شرکت در تهران الکامپ شرکت می کند.

پکو در جریان نمایشگاه ویژگی های جدیدی از اپلیکیشن پرداخت موبایلی خود موسوم به Top را معرفی کرد. این شرکت تلاش زیادی برای معرفی Top به مردم انجام داده است که محیط امنی را برای تراکنش های پرداخت فراهم می کند.

به گفته عبدالعظیم قنبریان، مدیرعامل این شرکت، تاپ همچنین در این نمایشگاه از سرویس انتقال وجه خود رونمایی کرد که هم اکنون برای شش بانک میزبان یعنی پست بانک، بانک سینا، بانک دی، بانک شهر، بانک پارسیان و بانک حکمت ایرانیان در دسترس است. /p>

تعداد تراکنش های موبایل پکو طی سال منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۶ نسبت به سال قبل ۱۰۹ درصد افزایش داشته است. تراکنش ها نیز نسبت به سال قبل ۲۵۹ درصد افزایش یافت که نشان می دهد Top در حال یافتن جایگاه خود در بین مردم است.

قنبریان گفت: خرید اینترنتی مجوز تردد و پرداخت قبوض تلفن ثابت از ویژگی های انحصاری تاپ است.

رئیس این شرکت خاطرنشان کرد که نسخه جدید Top برای اندروید آماده است در حالی که نسخه iOS در انتظار مجوز اپل است و پس از آن به طور رسمی در اپ استور منتشر خواهد شد.

پکو همچنین جدیدترین نسخه کارت های هدیه را معرفی کرد که می توان آن را به میزان دلخواه مشتری از طریق دستگاه های خودپرداز و اپلیکیشن Top شارژ کرد.

SEP

پرداخت الکترونیکی سامان (با نام مستعار SEP) بر خدمات پرداخت موبایلی مانند Sesoot و درگاه پرداخت موبایلی متمرکز شده است.

درگاه پرداخت موبایلی SEP در واقع یک SDK است که پرداخت های درون برنامه ای خود را بدون نیاز به استفاده از درگاه پرداخت خارجی برای کاربران آسان می کند.

این شرکت نمی‌خواست از PSP‌های دیگر عقب بماند، بنابراین سرویس انتقال پول را در برنامه Sesoot نیز راه‌اندازی کرده است.

به گفته فرید ستاره، سرپرست تحقیق و توسعه شرکت پرداخت الکترونیک سامان، اپلیکیشن سسوت به گونه ای طراحی شده است که کاربران نیازی به ارتقای مکرر اپلیکیشن نداشته باشند.

شرکت آسان پرداخت، بهپردخت ملت، فناپ و کارت اعتباری ایران کیش دیگر PSPهایی بودند که در Elecomp 2017 شرکت کردند و دستاوردها و خدمات خود را معرفی کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.