خروجی فولاد ایران ۱۱ ٪

0

بیش از ۱۶.۴ میلیون تن فولاد خام توسط کارخانه های فولادی ایرانی در ۱۱ ماه ۲۰۱۶ تولید شده و براساس گزارش اولیه که به طور انحصاری توسط ارسال شده توسط ۱۱ ٪ رشد سال گذشته ثبت شده است. انجمن جهانی فولاد به اعضای خود از جمله سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از طریق تلگرام.

براساس داده های WSA ، خروجی فولاد خام ایران در ماه نوامبر ۱.۵۸۵ میلیون تن بود که نشانگر افزایش ۲۶.۳ درصدی در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته است. با این حال، تولید نوامبر نسبت به اکتبر ۳ درصد کاهش داشت.

در همین حال ، ۶۵ کشور فولاد سازی در جهان روند نزولی خود را کاهش دادند و سیگنال بهبودی را داشتند.

تولید جهانی ژانویه-نوامبر ۱.۴۶ میلیارد تن بود که ۰.۴ ٪ Y-O-Y بود. خروجی نوامبر در مقایسه با دوره مربوطه ۲۰۱۵ با خروجی ۱۳۲.۶ میلیون تنی ، همان روند افزایش ۵.۲ ٪ را افزایش داد. با این حال ، ارقام تولید برای ماه نوامبر کاهش ۳ ٪ در مقایسه با اکتبر را ثبت کرد.

رشد جهانی بیشتر به دلیل افزایش تولید در آسیا ، چین و هند بود. چین ، که بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید می کند ، در ماه گذشته ۵ ٪ به ۶۶.۲۹ میلیون تن تبدیل کرد. هند همچنین در ماه نوامبر تقریباً ۸ میلیون تن تولید کرد تا ۱۰.۷ ٪ رشد Y-O-Y را ارسال کند.

جدول رده بندی در سراسر جهان برای تولید نه ماهه فولاد بدون تغییر باقی مانده است. چین با ۷۳۸.۹ میلیون تن در رتبه اول باقی مانده است و پس از آن ژاپن با ۹۶.۲۲ میلیون تن، هند با ۸۷.۵ میلیون تن، ایالات متحده با ۷۲ میلیون تن، روسیه با ۶۴.۶ میلیون تن و کره جنوبی با ۶۲.۷ میلیون تن در رتبه های بعدی قرار دارند.

آلمان با ۳۸.۸ میلیون تن، ترکیه با ۳۰.۳ میلیون تن، برزیل با ۲۸ میلیون تن، اوکراین با ۲۲.۲ میلیون تن، ایتالیا با ۲۱.۵ میلیون تن و تایوان با ۱۹.۷ میلیون تن هستند.

ایران جایگاه خود را به عنوان چهاردهمین فولادساز بزرگ جهان حفظ کرد، زیرا تولید ژانویه تا نوامبر آن را بین مکزیک (سیزدهم) با ۱۷.۲ میلیون تن و فرانسه با ۱۳.۲ میلیون تن تولید فولاد خام قرار داد.

ایران در هشت ماهه منتهی به ۲۱ نوامبر ۴.۳ میلیون تن فولاد خام و محصولات فولادی به ارزش ۱.۸۲ میلیارد دلار صادر کرد. کارخانجات فولاد ایران در سال گذشته ۴.۱ میلیون تن صادر کردند.

تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۵ به ۱۶.۱ میلیون تن رسید. این کشور در نظر دارد طبق برنامه چشم انداز (۲۰۰۵-۲۰۰۵) که تولید سالانه ۵۵ میلیون تن فولاد خام در سال را پیش بینی می کند، به ششمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان تبدیل شود. مهلت.

به گفته محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه‌های فولاد ایران تاکنون ۳۱ میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد ایران را محقق کرده‌اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.