خروج گوگل از خودروهای خودران

0

بر اساس گزارش‌ها، گوگل برنامه طولانی مدت خود برای توسعه وسیله نقلیه خودران خود را به نفع دنبال کردن مشارکت با خودروسازان فعلی کنار گذاشته است.

اطلاعات گزارش می‌دهد که واحد خودروی خودران Google – که در داخل به عنوان راننده شناخته می‌شود – در حال کار با نام‌های شناخته شده خودرو برای توسعه خودروهایی است که شامل برخی ویژگی‌های خودران هستند، اما کنترل‌های فرمان و پدال را کنار نمی‌گذارند. طبق شراکتی که در ماه مه اعلام شد، این شرکت در حال حاضر با فیات کرایسلر کار می کند، و این می تواند شروعی برای سایرین باشد.

بر اساس این گزارش، گوگل ابتدا تصمیم گرفت تا رویکرد فرمان و پدال‌ها را کنار بگذارد، اما این عقب‌نشینی از لری پیج، مدیرعامل آلفابت و روث پورات، مدیر مالی شرکت آلفابت است که رویکرد اصلی را «غیرعملی» می‌دانستند. این در حالی است که وسایل نقلیه خودران Google بیش از دو میلیون مایل آزمایش در جاده های عمومی انجام داده اند.

در حالی که گوگل ممکن است پدال خود را برای وسایل نقلیه خودران از روی بنزین برمی دارد، منابع نشان می دهند که هنوز برنامه های بلندپروازانه ای دارد و در تلاش است تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ یک سرویس تاکسی خودران را معرفی کند. مدت ها شایعه شده است که گوگل به سمت تقاضای خود حرکت می کند. فضای ماشین – از طریق کسب و کار Waze خود، کارپولینگ را ارائه می دهد – و این باعث رقابت مستقیم با اوبر می شود. اوبر امسال آزمایش تاکسی‌های خودران را در پیتسبورگ آغاز کرد، در حالی که شرکت جوان‌تر دیگری Nutonomy در حال انجام آزمایش‌های مشابه در سنگاپور و بوستون است، بنابراین Google در اینجا به شدت در حال بازی کردن است.

این شرکت در روز سه‌شنبه میزبان یک رویداد رسانه‌ای پیرامون تجارت خودروهای خودران خود در کالیفرنیا است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.