خرید ۲۰ همت گندم از کشاورزان شمال‌غرب کشور

0

به گزارش ایمنا و به نقل از از شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سه استان شمال‌غرب کشور شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل از شرایط ایده‌آلی در تولید و تحویل گندم برخوردار هستند و میزان خرید گندم در این استان‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته از رشدی بیش از ۴۰۰ هزار تُن برخوردار بوده است.

براساس این گزارش، استان آذربایجان غربی با خرید ۶۶۲ هزار تُن گندم، رتبه پنجم کشور را کسب کرده و خرید گندم در این استان نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از سه برابر شده است.

استان آذربایجان شرقی نیز با خرید ۴۱۸ هزار تُن گندم، رتبه هشتم کشور را کسب کرده و خرید گندم در این استان نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد و نسبت به سال پیش از آن ۴.۵ برابر شده است.

همچنین استان اردبیل با خرید ۲۶۱ هزار تُن گندم، سیزدهمین استان کشور در زمینه خرید این محصول است و خرید گندم در این استان نسبت به سال گذشته هفت درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است.

ارزش گندم‌های خریداری شده در این سه استان در مجموع ۲۰ هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مطالبات کشاورزان این استان‌ها بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

[انتهای پیام]

منبع: ایمنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.