خودروسازان آلمانی می توانند با کمبود مواد باتری روبرو شوند

0

صنعت خودروهای آلمان خطر کمبود مواد اولیه کلیدی برای باتری های خودرو را دارد و مانع افزایش برنامه ریزی شده در تولید وسایل نقلیه برقی می شود ، بزرگترین انجمن صنعت آلمان Bundesverband Der Deutschen Industrie (BDI) هشدار داد.

رویترز گزارش داد: “خطر ابتلا به تنگناها در تأمین مواد اولیه در حال افزایش است زیرا تقاضا سریعتر از ظرفیت تولید در حال رشد است.”

وی افزود: “بدون منابع کافی به عنوان مثال کبالت ، گرافیت ، لیتیوم یا منگنز هیچ فناوری آینده ای وجود نخواهد داشت که در آلمان ساخته شده است.”

انتظار می رود تقاضا برای این مواد افزایش یابد زیرا خودروسازان در پاسخ به دولتهای سراسر جهان که باعث کاهش آلودگی می شوند ، می توانند EV را در آغوش بگیرند.

Volkswagen ، خودروساز آلمانی گفت که برای جلوگیری از کمبود مواد ، در تلاش است تا قراردادهای تأمین طولانی مدت را تأمین کند زیرا هدف آن سرمایه گذاری ۳۴ میلیارد یورو در اتومبیل های باتری تا سال ۲۰۲۲ برای به چالش کشیدن تسلا است.

مرسدس دایملر قصد دارد نسخه برقی از هر مدلی را که تا سال ۲۰۲۲ به فروش می رساند ، ارائه دهد ، در حالی که رقیب BMW ، پیشگام در اتومبیل های برقی با مدل i3 خود ، قول داده است تا سال ۲۰۲۵ با ۱۲ مدل کاملاً برقی به تولید انبوه برسد.

شرکت های بازیافت مانند UMICORE بلژیک یا فناوری های بازیابی گروه آمریکایی در حال آماده سازی برای استخراج فلزات از باتری های قدیمی هستند تا بتوانند از کمبود مورد انتظار مواد استفاده کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.