خودروساز خریداران را حدس می زند! قیمت پژو ۲۰۰۸ نامشخص است

0

قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ همچنان مبهم است زیرا محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گمانه زنی ها را رد کرد و گفت هنوز قیمت نهایی “رسما” اعلام نشده است.

وب‌سایت خودروی محلی عصر خودرو گزارش داد که وی گزارش‌هایی را که برچسب قیمت آن را ۱.۲ میلیارد ریال (۳۲۰۰۰ دلار) می‌دانست، رد کرد، اما توضیح نداد که چرا ۶۰۰ میلیون ریال (۱۶۰۰۰ دلار) به عنوان پیش‌پرداخت خودرو از خریداران گرفته می‌شود.

طبق قوانینی که حاکم بر فروش خودرو است ، خودروسازان نباید بیش از ۵۰ ٪ از کل قیمت را به عنوان سپرده بخواهند. بنابراین ۱۶۰۰۰ دلار پیش پرداخت نشان می دهد که این خودرو احتمالاً حداقل ۱.۲ میلیارد ریال (۳۲،۰۰۰ دلار) فروخته می شود. این در حالی است که در تاریخ ۲۷ آوریل، رئیس IKCO گفته بود که قیمت پژو ۲۰۰۸ بسته به گزینه ها ۹۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد ریال (۲۴۰۰۰ تا ۲۶۶۰۰ دلار) خواهد بود.

گزارش های تأیید نشده اولیه قیمت این وسیله نقلیه را در حدود ۷۵۰ میلیون ریال (۲۰،۰۰۰ دلار) قرار داده بود.

سردرگمی همچنان برای خریداران محصول مشارکتی شرکت ایران خودرو با غول فرانسوی پژو وجود دارد زیرا نه قیمت اولیه و نه تاریخ عرضه توسط مقامات IKCO اعلام نشده است.

در ژوئیه سال ۲۰۱۶ ، مدیر عامل IKCO ، هاشم yekke-Zare گفت که این ماشین در مارس ۲۰۱۷ وارد بازار ایران خواهد شد.

یککه زارع گفت که IKCO و پژو می خواهند تولید مشترک خود از مدل ۲۰۰۸ را به ۲۰۰۰۰۰ دستگاه افزایش دهند، اگرچه تنها ۴ دستگاه از این خودرو تا آوریل ۲۰۱۷ تولید شد. 

اکنون ، IKCO پیش فروش Peugeot 2008 را آغاز کرده است که باعث سردرگمی در بازار می شود.

همکاری IKCO با این خودروساز فرانسوی با هدف معرفی خودروهای با کیفیت بالا به بازار و با “قیمت های پایین تر” در راستای سیاست خلاص شدن از شر خودروهای بی کیفیت آغاز شد.

قیمت به ظاهر خزنده ۲۰۰۸ احتمالاً بسیاری از خریدارانی را که فکر می‌کردند قیمت این خودرو در محدوده خودروهای چینی میان‌رده قرار دارد، معذب کند.

Peugeot 2008 یک SUV جمع و جور است که باید از امثال رنو کاپور ، کیا روح و نیسان جوک رقابت سختی را به دست آورد. همه این خودروهای دیفرانسیل جلو، حالتی شبیه به SUV، ابعاد سوپرمینی مناسب شهری، و هزینه‌های پایین اجرا و خرید دارند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.