خودرویی ها و بانک ها سبزترین گروه های بورس امروز

0

 در معاملات روز سه‌شنبه چهاردهم شهریور ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۴ هزار و ۸۳۹ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۹۸۴ واحد رسید. 

 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش ۵ هزار و ۵۷۸ واحد در رقم ۷۲۶ هزار و ۴۶۲ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد ۲۰۵ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۷۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش هزار و ۶۲ واحدی به سطح ۱۳۰ هزار و ۵۱۷ واحد رسید.  

 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

 

امروز دو گروه ریالی بازار؛ خودرو و ساخت قطعات و بانک‌ها و موسسات اعتباری از باقی گروه‌ها سبزتر بودند. در هر دو گروه تقاضای حقوقی بیش از حقیقی بود و با ورود پول حقوقی مواجه بودند. نمادهای جم، فارس، خودرو، پارس، شبندر و نوری نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل تاپیکو، شپدیس و غبشهر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شاوان و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، فجهان و شگویا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، دی و فن افزار بیشترین تراکنش را داشتند.  

 

رشد ارزش معاملات سهام 

 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان بود که ۱۰ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۵ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۶ هزار و ۹۰۶ میلیارد تومان رسید. 

 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، ۹۰ نماد صف خرید داشتند و ۵۰ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۳۹ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۱۸ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۹ درصدی به ۲۸۷ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.