خودروی مفهومی Tech-Stuffed BMW’s SUV Heralds Fancy، Electric Future

0

تغییر تصورات مشتریان از خودروها، خودروسازان را مجبور به انجام کارهای عجیب و غریب زیادی کرده است. آنها لنگر صندلی راننده را از سمت چپ خودرو باز کرده اند، موتور چرخشی را احیا کرده و شیشه های جلو را به صفحه نمایش تبدیل کرده اند. با این حال، BMW به احتمال زیاد اولین کسی است که فرش را در کابین یک جت باری فرو می‌کند.

بوئینگ ۷۷۷ لوفت‌هانزا که روی آسفالت تاسیسات بار فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو قرار دارد، به یک وسیله نقلیه غیرمعمول دوست‌دار انسان تبدیل شده است. همراه با وسایل آبی ملایم زیر پا، BMW مبلمان شیک و مدرن را در سرتاسر کابین نصب کرده است. دیوارها، کف و سقف یک بیت در صفحه نمایش تزئین شده است. و در نزدیکی جلو، مرکز این نمایشگاه پرنده قرار دارد، که قبلاً از مونیخ و نیویورک گذشته است و به زودی عازم پکن خواهد شد: Vision iNEXT، یک خودروی مفهومی BMW که برای پیش بینی آینده خود ساخته شده است.

Klaus Frohlich، یکی از اعضای هیئت مدیره BMW و سخنگوی این شرکت، می گوید: “این فقط یک خودروی نمایشی نیست.” “این یک قول است. در سال ۲۰۲۱، شما آن را دریافت خواهید کرد. به هر حال چیزی شبیه به آن.

همراه با بقیه صنعت خودرو، BMW در تلاش است تا خود را برای آینده ای آماده کند که در آن افراد کمتری خودروی شخصی خود را داشته باشند و رانندگی کنند. این شرکت به اشتراک گذاری خودرو دست زده و رقیب اوبر را در سیاتل راه اندازی کرده است. در حال تحقیق در مورد فناوری خودمختار است و حتی در مورد راه‌های وحشی برای تشویق دوچرخه‌سواری الکتریکی صحبت می‌کند. و از آنجایی که شکی نیست که ساخت و فروش خودرو هسته اصلی تجارت آن برای دهه‌های آینده باقی خواهد ماند، در آنجا نیز در حال تنظیم است.

نرمال جدید

ب ام و در توسعه مدل های هیبریدی، پلاگین هیبریدی و تمام برقی عجله کرده است و در مسیر فروش ۱۴۰۰۰۰ دستگاه از آنها در سال ۲۰۱۸ است (حدود ۲ میلیون خودرو در سال جابه جا می کند). اما قرار دادن بنزین و دیزل در نمای عقب گامی اولیه در یک سفر طولانی و خطرناک است. فرولیچ می‌گوید: «برای ما، تحرک الکتریکی یک امر عادی جدید است. “خوب. بنابراین، ما چالش بعدی را انجام می دهیم.”

بنابراین، iNEXT کاملاً الکتریکی است، البته، و کاملاً قادر به رانندگی خود است، اگرچه یک انسان هنوز هم می‌تواند فرمان را در دست بگیرد. از بیرون، بچه SUV، تقریباً به اندازه X5 محبوب BMW، تقریباً باورپذیر به نظر می رسد. تیم طراحی، آینه های جانبی را با دوربین هایی که آیرودینامیک را بهبود می بخشند، تعویض کردند. یک حرکت استاندارد در مفاهیم، ​​که تنظیم کننده های اروپایی اجازه داده اند در خودروهای تولیدی اجازه دهند.

چراغ‌های جلوی باریک شبیه آپاستروف‌های جانبی هستند و جلوپنجره پاپیونی شکل به وضوح به طراحی کلیه امضای BMW متصل است. Frohlich می‌گوید چرخ‌های ۲۴ اینچی احتمالاً برای تولید بسیار مناسب هستند، اما در غیر این صورت “شما آنچه را که اینجا می‌بینید به دست خواهید آورد.”

با این حال، روی دکمه ضربه بزنید تا درهای انتحاری خودرو را باز کنید، و بخش مبهم‌تری از Vision iNEXT را دریافت خواهید کرد. صندلی‌های جلوی میکرو جیر به دور خود نمی‌چرخند (ایده‌ای که از جسارت به حد انتظار در چند سال مفهومی مستقل تبدیل شده است)، اما شبیه صندلی‌های ماشین معمولی نیز نیستند. به نظر می رسد آنها از دیوار بیرون می ریزند، روی پایه های آلومینیومی می نشینند و شما را مجبور نمی کنند که مستقیم به جلو نگاه کنید.

بنابراین، صندلی‌های فرم آزاد شرط‌بندی بعید برای خودرویی هستند که در لات‌های نمایندگی‌ها خواهید دید، به هر حال نه در سال ۲۰۲۱. اما Frohlich اصرار دارد که اصول یک فضای داخلی متمرکز بر استراحت در لوکس راه خود را به خط تولید باز خواهد کرد. و در حالی که او همچنین اصرار دارد که عملکرد همچنان مهم خواهد بود، فرمان کوچک iNEXT که طوری برنامه‌ریزی شده است که هنگام کنترل کامپیوتر به عقب برود و از انسان دور شود، نسبتاً بچگانه به نظر می‌رسد. این ممکن است ماشین سواری نهایی باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.