خوش بینی به صعود طلای جهانی پایان یافت

0

تعداد بیشتری از معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار طلا معتقدند قیمت این فلز گران‌بها طی هفته آینده با کاهش روبه‌رو می‌شود تا خوش‌بینی‌‌ها نسبت به بالا رفتن قیمت طلا – حداقل در کوتاه‌مدت – از بین برود.

 

ارزش طلا طی این هفته با کاهش روبه‌رو شد و قیمت این فلز گران‌بها حدود یک درصد افت داشت؛ اتفاقی که از یک بازار کم‌تحرک در این هفته حکایت دارد.

به نوشته سایت «کیتکو»، خوش‌بینی هفته گذشته از بازار طلا برچیده شده چراکه کم‌تر از نیمی از سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند ارزش طلا در هفته آینده روندی صعودی داشته باشد. اکثر تحلیل‌گران بازار نیز امیدی به سیر صعودی ارزش طلا ندارند.

 

طبق اعلام کارشناسان، عملکرد طلا هنوز هم به طور کامل به دلار بستگی دارد و در کوتاه‌مدت نشانه‌ای مبنی بر تضعیف دلار دیده نمی‌شود؛ ضمن اینکه شاخص دلار به سطح ۱۰۵ بازگشته است.

 

از سوی دیگر، برخی کارشناسان نسبت به افزایش ارزش طلا در هفته آینده امیدوار هستند. به عقیده این کارشناسان، میانگین قیمت طلا در ۲۰ روز اخیر ثابت مانده و شاخص‌های فنی نشان می‌دهد قیمت این فلز ممکن است در هفته آینده روندی افزایشی داشته باشد.

 

در این هفته، ۱۳ تحلیل‌گر وال استریت در نظرسنجی سایت کیتکو درباره قیمت طلا شرکت کردند. چهار وال استریتی معادل ۳۱ درصد تحلیل‌گران، پیش‌بینی کردند که قیمت طلا در هفته آینده افزایش می‌یابد؛ در حالیکه پنج تحلیل‌گر یا ۳۸ درصد کارشناسان اعلام کردند قیمت طلا کاهش می‌یابد. چهار کارشناس نیز پیش‌بینی کردند قیمت طلا تا پایان ۲۴ شهریور ثابت خواهد ماند.

 

در نظرسنجی‌های آنلاین سایت کیتکو، ۴۷۴ نفر شرکت کردند و ۴۷ درصد از آن‌ها انتظار داشتند قیمت طلا در هفته آینده افزایش یابد. همچنین ۳۶ درصد شرکت‌کنندگان معتقد بودند که قیمت طلا با افت همراه می‌شود. هفده درصد رأی‌دهندگان در این نظرسنجی، نظری درباره چگونگی تغییر قیمت طلا در هفته آینده نداشتند.

طبق تازه‌ترین بررسی‌ها، سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند طلا در هفته آینده ۱۹۳۳ دلار به ازای هر اونس معامله شود.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.