داده های تجارت مواد معدنی ایران خارج: ۳۴ ٪ ارزش صادر می کند ، ۲۲ ٪ واردات می شود

0

ایران بیش از ۳۴ میلیون تن محصولات معدنی به ارزش بیش از ۴.۴۱ میلیارد دلار در هشت ماه تا ۲۰ نوامبر صادر کرد و رشد ۳۶ ٪ و ۳۴ ٪ در وزن و ارزش را در مقایسه با سال گذشته ثبت کرد. دوره مربوطه.

واردات در ۳.۸۹ میلیون تن به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار برای نشان دادن کاهش ۳۰.۲ ٪ و ۲۲.۳ ٪ ، طبق اعلامیه ای که توسط سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدن و معدن در رسانه های اجتماعی منتشر شده است ، نشان می دهد و توسط تریبون مالی.

فولاد و محصولات فولادی با صادرات ۴.۳ میلیون تنی به ارزش ۱.۸۲ میلیارد دلار، سهم بزرگ صادرات را از نظر ارزش به خود اختصاص دادند. صادرات از نظر حجم و ارزش به ترتیب ۱۰۶.۶% و ۳۷.۷% رشد داشته است.

شرکت فولاد Mobarakeh ، بزرگترین تولید کننده کالاهای صنعتی ایران ، بیش از ۱.۲۳ میلیون تن یا ۳۳.۹ ٪ از کل رقم را به خود اختصاص داده است. شرکت فولاد خوزستان با ۱.۱۶ میلیون تن یا ۳۲ درصد سهم پس از آن قرار دارد.

شرکت فولاد هورموزگان (شرکت تابعه MSC) با ۷۳۹.۸۷۶ تن یا ۲۰.۳ ٪ ، شرکت فولاد Esfahan با ۴۰۴.۶۰۶ تن یا ۱۱.۱ ٪ ، شرکت فولاد خوراسان با ۵۱،۲۷۲ تن یا ۱.۴ ٪ ، ایران آلیاژ با ۲۹،۴۹۸ تن یا ۰.۸ ٪ و اکسین استیل. شرکت با ۱۴۹۵۱ تن یا ۰.۴ ٪.

مس و محصولات پایین دستی آن با ۵۶۱ هزار و ۶۴۰ تن به ارزش ۵۳۶ میلیون دلار در رتبه دوم در میان برترین مواد معدنی صادراتی ایران قرار گرفتند. این ماده معدنی با جهش ۳۰۷.۸ درصدی و ۳۷۳.۷ درصدی نسبت به سال قبل، بیشترین افزایش حجم و ارزش صادرات را در بین همه کالاها ثبت کرد.

سنگ آهن در جایگاه سوم قرار گرفت، زیرا بیش از ۱۱.۸ میلیون تن به ارزش ۴۵۱.۵ میلیون دلار صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد و ۴۸.۵ درصد افزایش داشت.

سایر کالاهای معدنی صادر شده شامل سیمانی با ۸.۴۷ میلیون تن به ارزش ۳۳۶.۹ میلیون دلار ، سنگ هایی با ۳.۴۶ میلیون تن به ارزش ۲۰۳.۶ میلیون دلار ، آلومینیوم و محصولات آن با ۱۲۹.۷۸۰ تن به ارزش ۱۸۳.۴ میلیون دلار ، منجر به ۱۰۳.۸۱۰ تن به ارزش ۱۴۷.۵ میلیون دلار و روی با ۱۱۳،۲۸۰ تن به ارزش ۱۴۱ میلیون دلار.

محصولات دیگر شامل کروم با ۳۴۰.۲۶۰ تن به ارزش ۴۹.۹ میلیون دلار ، فرولویالی با ۲۳۰۲۰ تن به ارزش ۳۵ میلیون دلار ، مولیبدن با ۲.۵۴۰ تن به ارزش ۱۸.۳ میلیون دلار ، فلزات گرانبها و سنگ (طلا ، نقره و غیره) با ۲۰ تن به ارزش ۱ میلیون دلار با ۱۰۰ تن است. به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار، میکا با ۳۰ تن به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار و نیکل با ۱۰ تن به ارزش کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار.

فولاد و محصولات آن همچنین کالاهای برتر وارداتی ایران در طول دوره ماهانه بودند زیرا ۲.۷۱ میلیون تن به ارزش ۱.۶۸ میلیارد دلار وارد شده بود که به ترتیب ۶.۴ ٪ و ۱۶.۷ ٪ کاهش حجم و ارزش را ارسال کرد.

آلومینیوم و تیتانیوم از نظر واردات با ۲۴۴.۶۰۰ تن به ارزش ۲۱۴.۱ میلیون دلار و ۳۷.۹۰۰ تن به ارزش ۷۳.۷ میلیون دلار مکان های دوم و سوم را اشغال کردند.

صادرات و واردات مواد معدنی در سال گذشته (اسفند ۹۵-۲۰۱۵) به ترتیب ۷ میلیارد دلار و ۴.۴۴ میلیارد دلار بوده است.

ایران دارای بیش از ۶۸ نوع ماده معدنی با بیش از ۳۷ میلیارد تن ذخایر قطعی و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه است.

طبق گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده، ایران دارای بزرگترین ذخایر روی، نهمین مس، دهمین سنگ آهن، پنجمین گچ و باریت و دهمین ذخایر اورانیوم در جهان است.

به طور کلی، ایران بیش از ۷ درصد ذخایر معدنی جهان را در خود جای داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.