دارایی های مسدود شده شرکت های بیمه ایرانی آزاد می شود

0

بیمه مرکزی معاون اتکایی بیمه مرکزی ایران با اشاره به اینکه بیمه‌گران در آینده نزدیک پول خود را دریافت خواهند کرد، گفت: مذاکرات برای آزادسازی دارایی‌های مسدود شده شرکت‌های بیمه ایرانی در خارج از کشور در حال انجام است.

کل دارایی‌های مسدود شده شرکت‌های بیمه ۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که ۵ درصد آن از زمان لغو تحریم‌ها در ژانویه از طریق معاملات پایاپای آزاد شده است. مینا صدیق نوحی روز جمعه گفت: مذاکرات برای آزادسازی ۱۵ میلیون دلار از دارایی ها در حال انجام است.

او موافقت کرد: «مبلغ آزمایشی است و ممکن است بیمه‌گران دارایی‌های مسدود شده بیشتری داشته باشند.

به گفته این مقام، CII جلساتی با شرکت‌های بیمه خارجی برای از سرگیری همکاری برگزار کرده است، به گفته این مقام، «برخی از بیمه‌گران بزرگ اروپایی از جمله لویدز لندن و شرکت‌هایی از آلمان، فرانسه، سوئیس و بریتانیا با ایران کار می‌کنند.

وی بدون ذکر جزئیات گفت: شرکت‌های بیمه ژاپن و برخی از شرکت‌های اروپای شرقی نیز اقدامات [اولیه] را برای همکاری با ایران انجام داده‌اند.

صدیق نوحی افزود: برخی از شرکت‌های بیمه خارجی تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در ایران ابراز کرده‌اند، اگرچه «طرح‌ها هنوز نهایی نشده است».

رویترز ماه گذشته گزارش داد که شرکت‌های بیمه غربی به آرامی در حال دستیابی به معامله با ایران هستند زیرا به دنبال ورود مجدد به بازار چند میلیارد دلاری هستند. این در حالی است که محدودیت های بانکی ده ماه پس از لغو تحریم های بین المللی، سرعت تجارت را با مشکل مواجه کرده است.

شرکت‌های غربی برای از سرگیری تجارت با ایران به بیمه نیاز دارند. بیمه اعتبار حمل و نقل و تجارت، که خطر عدم پرداخت کالا را برطرف می کند، اولین نوع بیمه ای است که ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری شانا، امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت ایران گفته است که بیمه‌های اروپایی اکنون برای بیمه نفتکش‌های ایرانی مشکلی ندارند.

باشگاه‌های حفاظت و غرامت (P&I) – بیمه‌گرهای دریایی متعلق به شرکت‌های کشتیرانی – شروع به ارائه پوشش برای ناوگان کشتیرانی ایران از جمله نفتکش‌های آن کرده‌اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.