دانشجویان فناوری بوروندی که در ایالات متحده مفقود شده اند

0

سازمان دهندگان یک مسابقه بین المللی رباتیک در پایتخت ایالات متحده معتقدند ناپدید شدن شش نوجوان از بوروندی ممکن است “خود ابتکاری” بوده باشد.

در حالی که مسابقه سه شنبه به پایان می رسید، همراه آنها متوجه شد که بچه هایش گم شده اند. او به خوابگاه های کالج که شش نوجوان ۱۶ تا ۱۸ ساله در آنجا اقامت داشتند نگاه کرد. چمدان هایشان بسته شده بود و رفته بودند. آسوشیتدپرس گزارش داد که بعداً دو نفر از نوجوانان در حال عبور از کانادا دیده شدند.

پلیس می گوید آنها انتظار هیچ بازی ناپسندی ندارند.

یکی از اعضای جامعه بوروندی-آمریکایی می گوید که او شک کمی دارد که نوجوانان به دنبال پناهندگی هستند، اگرچه او تأکید کرد که هیچ اطلاع مستقیمی از وضعیت ندارد.

دانش آموزانی از ایران، عراق و افغانستان نیز در این رویداد آموزشی حضور دارند.

با این حال، تیم دانش‌آموزان دختر رباتیک از افغانستان قبلاً به دلیل سرکوب مداوم افرادی که از کشورهای عمدتاً مسلمان وارد ایالات متحده می‌شدند، از ورود به این رقابت منع شده بودند.

پس از اعتراض عمومی در رسانه‌های بین‌المللی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مجبور شد برای اجازه ورود به آمریکا به آنها اجازه ورود بدهد.

به دلیل ادامه تحریم ها علیه ایران، یک دبیرستان آمریکایی از طرف تیم ایرانی رباتی ساخت که در طول مسابقه از آن استفاده کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.