درآمد حق بیمه حق بیمه ایران در صدر ۲B دلار است

0

صنعت بیمه در چهار ماهه نخست سال جاری (از ۳۰ اسفند) موفق به کسب ۸۸.۵ تریلیون ریال (۲.۳ میلیارد دلار) از حق بیمه شده است.

بر اساس آمار جدید بیمه مرکزی ایران، این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۳ درصد رشد داشته است.

شرکت های بیمه ۱۷.۸ میلیون بیمه نامه فروختند که سالانه ۲۷.۱ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

سهم شرکت بیمه ایران، به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی، ۳۵.۱ درصد، بسیار بالاتر از سایر بیمه‌گران بود.

بار دیگر، سهم عمده فروش بیمه نامه مربوط به بیمه نامه های خودرو شخصی (که برای رانندگان الزامی است) و بیمه سلامت است. اولی و دومی به ترتیب ۳۹.۷۸ و ۲۳.۰۴ درصد از پرتفوی بیمه شرکت به ارزش ۳۵.۲۱ تریلیون ریال (۹۲۳.۴ میلیون دلار) و ۱۷.۴۰ تریلیون ریال (۴۵۶.۶ میلیون دلار) را تشکیل می دهند.

بخش انرژی با خرید ۵۳۵ بیمه نامه به ارزش ۶۵۰.۹ میلیارد ریال (۱۷ میلیون دلار) ۴۳.۴ درصد کاهش را به ثبت رساند. کاهش در بخش انرژی بیشترین میزان را در بین همه بخش ها داشته است.

اگرچه افزایش فروش بیمه نامه می تواند نشانه خوبی برای صنعت بیمه باشد، اما افزایش ۳۲.۲ درصدی تعداد خسارت پرداختی (۱۲.۵ میلیون) به نوعی هشدار دهنده است.

بر اساس این داده ها، شرکت های بیمه ایرانی ۱۴.۲۵ تریلیون ریال (۳۷۳.۷ میلیون دلار) از فروش بیمه نامه های عمر درآمد داشته اند.

شرکت های بیمه در مجموع ۵۴.۹ تریلیون ریال (۱.۴ میلیارد دلار) بابت زیان طی دوره فوق الذکر پرداخت کردند.

دو دسته که بخش عمده ای از پرداخت ها را دریافت کردند، بخش PAP و بخش سلامت بودند که به ترتیب ۳۵.۲۸% و ۳۸.۵۲% از کل مبلغ را به خود اختصاص دادند.

یکی دیگر از ویژگی های ارقام، میزان پرداختی برای حوادث آتش سوزی است. این رقم به ۱.۴ تریلیون ریال (۳۶.۷ میلیون دلار) رسید که رشد قابل توجه ۸۴.۷ درصد را نشان می دهد.

بیمه‌گران همچنین ۴.۲۵ تریلیون ریال (۱۱۱.۴ میلیون دلار) به ۱۴۷۸۲۴ بیمه‌گذار مادام العمر به عنوان غرامت پرداخت کردند.

نسبت پرداختی صنعت بیمه ایران در دوره چهار ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی بیشتر از ۶۲ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، هفت شرکت بیمه بیشترین نسبت پرداختی را داشته اند که شرکت های بیمه میهن، دانا، سینا، آسماری، ایران، البرز و دی با ۱۹۱.۴، ۱۱۲.۶، ۸۵.۶، ۸۱.۶، ۷۱.۶، ​​۶۸.۷ درصد و ۶۶.۹ به ثبت رسیده اند. % از نسبت های پرداخت.

سیاستگذاران از بیمه‌گران می‌خواهند که تمرکز خود را از PAP به سایر دسته‌ها تغییر دهند، زیرا نسبت پرداخت بالای این دسته در ۵۵٪ است. نسبت پرداختی رده بیمه سلامت طبق داده های بیمه مرکزی ایران در مدت مشابه ۱۲۱.۵۲ درصد بوده است که بیشترین رقم را در بین تمامی بخش ها به خود اختصاص داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.