درخواست اسکاتلندی ها برای کشف فرصت های ایران

0

ایران در بخش‌هایی مانند نفت و گاز، ساخت‌وساز و غذا و نوشیدنی به کسب‌وکارهای اسکاتلندی «مزایای اولیه» عظیمی ارائه می‌دهد.

شرکت حقوقی برنس پاول از شرکت‌های اسکاتلندی می‌خواهد پس از لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ژانویه با شرکای ایرانی تعامل کنند.

این اقدام – پس از انجام تعهدات تهران بر اساس توافق هسته‌ای سازمان ملل – به شرکت‌های بریتانیایی و اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا ادغام و تملک، صادرات و فرصت‌های دیگر را در ایران – کشوری پهناور با جمعیت 80 میلیون نفری و چهارمین نفت اثبات‌شده جهان – دنبال کنند. ذخایر و دومین ذخایر اثبات شده گاز.

به نقل از روزنامه هرالد اسکاتلند چاپ گلاسکو، جیمی استارک، یکی از شرکای برنس پاول که متخصص در خدمات نفت و گاز و رعایت مقررات است، گفت: “این یکی از بزرگترین کشورهای نفت و گاز در جهان است.”

وی افزود: “همراه با این واقعیت که برای 10 سال گذشته هیچ سرمایه گذاری خارجی یا دسترسی به فناوری های جدید یا افراد ماهر نداشته است، این یک فرصت است. ایران همچنین اعلام کرده است که قصد دارد تولید نفت و گاز خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این بدان معناست که باید به فناوری‌های جدید و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های قدیمی خود دسترسی داشته باشد.

قرار بود استارک در یک رویداد برنس پاول در آبردین با عنوان ایران: بازارهای جدید و فرصت های جدید سخنرانی کند. این رویداد که توسط ریتا براون، روزنامه‌نگار Energy Voice معرفی شد، شامل استیسی وینترز، شریک شرکت حسابداری Deloitte و رهبر در کنترل صادرات و تحریم‌های جهانی، و تاجران ایرانی الاصل علی و مایک افشار، که تجارت املاک در ادینبورگ، AMA را اداره می‌کنند، خواهد بود. خانه ها.

استارک ادامه داد: «ساخت و ساز و ساخت‌وساز یکی از حوزه‌های کلیدی است که در آن کمبود سرمایه‌گذاری وجود دارد. حوزه‌های دیگری که به‌طور جداگانه روی آن‌ها تمرکز خواهیم کرد، شامل صنعت رو به رشد خودرو و همچنین تقاضای قوی در صنایع غذایی است. صنعت غذا ممکن است مورد توجه مشاغل اسکاتلندی باشد. ایران کشور بزرگی است و آنها برای همه اینها فریاد می زنند.”

علی افشار و برادرش مایک در اوایل دهه 1970 به مدرسه شبانه روزی در اسکاتلند فرستاده شدند و 45 سال است که در اسکاتلند زندگی می کنند.

علی افشار گفت: «ما خیلی به ایران رفتیم و جلو رفتیم و در آنجا فرصت‌هایی را می‌بینیم.

قراردادهای بزرگی که در حال حاضر توسط شرکت‌های بزرگ نفتی و دولت‌ها امضا می‌شود، ممکن است دو تا سه سال طول بکشد تا به بلوغ برسد و در محل اجرا شود. سپس کسب‌وکارهای درجه دوم و سوم که با شرکت‌های همتای خود در ایران شریک شده‌اند، در موقعیتی قرار خواهند گرفت که برای قراردادهای ثانویه با شرکت‌های بزرگ نفتی مناقصه کنند.

این تاجر ایرانی گفت: فرصت تلاش و تعامل با مشاغل محلی در اسکاتلند برای مشارکت با شرکت‌های ایرانی برای آمادگی برای مناقصه برای این قراردادهای آتی است.

افشار افزود: یکی از جاذبه های کلیدی ایران نیروی کار آن است.

وی گفت: بیش از 50 درصد جمعیت ایران زیر 35 سال هستند. “آنها بسیار تحصیلکرده هستند و بسیار مشتاق مشارکت هستند، بنابراین چشم انداز آینده در آنجا بسیار زیاد است، بدیهی است که اگر وضعیت سیاسی به روشی که در دو سال گذشته بوده است ثابت بماند.”

تهران برای تشویق سرمایه‌گذاری در خارج از کشور، سرمایه و سود سرمایه‌گذاران داخلی را تضمین می‌کند، در حالی که برای چهار سال اول معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌دهد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.