در یکی از محله‌های تورنتو، اجاره‌کنندگان در برابر مالکان بزرگ قرار می‌گیرند

0

سونیا اسرائیل و دو دخترش از جمله بیش از ۱۰۰ مستأجر مجتمع مسکونی در محله تورنکلیف پارک تورنتو هستند. در اعتصاب اجاره‌بها از ماه مه، به منظور تحت فشار قرار دادن مالکان برای متوقف کردن روند افزایش گسترده اجاره‌بها، پرداخت را متوقف کرد.

صاحبان – سرمایه گذاری Starlight و هیئت عمومی بازنشستگی و سرمایه گذاری (PSP) – به دنبال چیزی هستند که به عنوان افزایش اجاره بها (AGI) در مجموع تقریباً ۱۰ درصد شناخته می شود – افزایش اجاره بها که اسرائیل و سایر مستاجران می گویند برای این منظور طراحی شده است. آنها را از آپارتمان خود بیرون کنید.

این امر مالکان را آزاد می‌کند تا آپارتمان‌ها را با بیش از سه برابر اجاره‌ای که برخی از آنها به عنوان اجاره می‌پردازند، در سال‌های اخیر در بازار داغ املاک تورنتو چندین برابر افزایش داده است.

اسرائیل می گوید که عاشق منظره دره دون از آپارتمانش است، خانه اش برای بیش از ۳۰ سال، به ویژه در پاییز که رنگ برگ ها تغییر می کند. “خیلی غم انگیز است زیرا من دوست دارم در جایی که هستم زندگی کنم. اما با این پیاده‌روی و هر اتفاقی که در مورد اجاره‌بها می‌افتد، می‌دانید، زندگی یا روحیه‌تان را مختل می‌کند، به این فکر می‌کنید که چه اتفاقی می‌افتد، آیا افزایش اجاره‌بها را کاهش می‌دهند یا به آن ادامه می‌دهند.» به الجزیره گفت.

افزایش اجاره بها، در صورت انجام، می‌تواند به معنای بی خانمانی برای برخی از ساکنان باشد. اسرائیل گفت: «اما آنها این کار را انجام می دهند زیرا پول می خواهند. “چی، آنها می خواهند مردم در جاده زندگی کنند؟”

اسرائیل، زنی ریزه اندام در دهه ۷۰ خود، در سال ۱۹۷۴ از کینگستون جامائیکا به تورنتو نقل مکان کرد و دختر سه ساله خود تریسیا-آن را پشت سر گذاشت و در جستجوی درآمد بهتر به شوهرش پیوست. دختر دوم ناکیا چندین سال بعد در سال ۱۹۸۶ به دنیا آمد و خانواده در سال ۱۹۹۱ با ورود تریشیا-آن به تورنتو دوباره به هم پیوستند و همه آنها به آپارتمان دو خوابه فعلی در طبقه ۱۰ یک بلوک برج سیمانی در ۷۱ تورنکلیف نقل مکان کردند. پارک درایو.

مستاجران پارک درایو تورنکلیف خواسته‌های خود را حول سه موضوع اصلی متمرکز کرده‌اند: صاحبخانه در انجام بسیاری از مشکلات تعمیر و نگهداری، از نشتی لوله‌ها، کپک‌ها و سقف‌های توالت گرفته تا حیوانات موذی مزمن به شکل ساس‌ها کند است. موش و سایر آفات؛ ساخت و ساز بی پایان و قطعی آب مخرب وجود دارد که بر ۳۰۰ واحد آپارتمان در هر یک از سه برج چندین بار در ماه تأثیر می گذارد. و – که مهمترین مسئله در نظر گرفته می شود – افزایش متوالی بالاتر از دستورالعمل افزایش اجاره (AGI) از سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ وجود داشته است که باعث می شود برخی از مستاجران در طی دو سال نزدیک به ۱۰ درصد بیشتر در مقابل ۱.۲ درصد در سال ۲۰۲۲ پرداخت کنند. و ۲.۵ درصد افزایش در سال ۲۰۲۳ که توسط دستورالعمل های دولت مجاز بود.

مستاجرین می گویند از زمانی که سازماندهی را آغاز کرده اند، مسائل نگهداری تا حدودی بهبود یافته است و اکنون عمدتاً بر افزایش اجاره بها تمرکز کرده اند.

حدود دو سوم از حدود ۹۰۰ خانوار در مجموعه پارک تورنکلیف از فوریه ۲۰۲۲ در سازماندهی تلاش‌ها شرکت کرده‌اند، اعم از امضای نامه‌ها، شرکت در تجمعات، برگزاری جلسات در لابی ساختمان‌ها یا بازدید از دفاتر شرکت یا رویدادهایی که معمولا مدیران صاحبان ساختمان‌ها – سرمایه‌گذاری استارلایت، یکی از بزرگ‌ترین مالکان کانادا، با بیش از ۵۴۰۰۰ واحد تحت مدیریت در کشور، و PSP، یک شرکت تاجی که پس‌اندازهای بازنشستگی را برای کارمندان دولت فدرال سرمایه‌گذاری می‌کند.

اگر این مسائل برای مستاجرین به خوبی حل نشود، آنها را از خانه‌هایشان بیرون می‌کشد و راه را برای مستاجران جدیدتر و با حقوق بالاتر باز می‌کند.

فرهنگ اما سرشار از “فرهنگ، خانواده”

Sonia Israel and her daughter Tricia-Ann are on rent strike to stop their landlord from implementing massive rent increases that they cannot afford
سونیا اسرائیل و دخترش تریشیا-آن در اعتصاب اجاره بها هستند تا صاحبخانه‌شان را از افزایش هنگفت اجاره‌ای که توانایی پرداخت آن را ندارند بازدارند [نیل راکول/الجزیره]

محله پارک تورنکلیف درست در جنوب خیابان اگلینتون، در پیچی در رودخانه دان واقع شده است. زمانی که در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ پیست اسب‌سواری بود، مجدداً به مجموعه‌ای متراکم از برج‌های آپارتمانی بلند بتنی تبدیل شد.

در دهه های اخیر، این کشور به جامعه ای از مهاجران از سراسر جهان، به ویژه جنوب آسیا و خاورمیانه تبدیل شده است. سه برج که مجتمع مسکونی را در ۷۱، ۷۵ و ۷۹ Thorncliffe Park Drive تشکیل می‌دهند، جمعیتی دارند که ۹۵ درصد اقلیت قابل مشاهده هستند.

خود ساختمان‌ها با بتن ترک خورده، میلگردهای زنگ‌زده و بقایای ساختمانی پراکنده – و همچنین تکه‌هایی از زباله‌های محبوس شده بین بالکن‌ها و شبکه‌های وسیع اما بی‌اثری که در تلاش برای کنترل کبوترها آویزان شده‌اند، قدمت خود را نشان می‌دهند.

تریشیا-آن گفت: «ممکن است کهنه به نظر برسد، اما از نظر فرهنگ، خانواده، با هم بودن و اجتماع غنی است».

مردان محصولات جعبه‌های مقوایی را در امتداد خیابان می‌فروشند، کودکان به‌صورت گروهی در سراسر زمین بازی می‌کنند، و ساکنان بخشی از چمن‌زار پشت یکی از برج‌ها را پس گرفته‌اند تا یک باغ اجتماعی وسیع بکارند.

تریشیا آن گفت: «افراد تصادفی در [آسانسور] بالا می‌روند، و آنها فقط با یک کدو سبز، با کاللو، با فلفل، لوبیا، هر چه که باشد، به شما برکت می‌دهند.

طبق قانون انتاریو، مالکان می‌توانند برای افزایش اجاره‌بها بالاتر از دستورالعمل سالانه تعیین‌شده توسط استان با ذکر هزینه‌های مربوط به بهبودهای سرمایه‌ای مختلف در ساختمان‌های خود، یا برای افزایش مالیات شهرداری در صورتی که این هزینه‌ها در نظر گرفته شود، درخواست دهند «فوق العاده” .

مستاجرین اعتصابی معتقدند که AGIها وسیله ای برای صاحبخانه آنها هستند تا هزینه های تعمیر و نگهداری را بر عهده آنها بگذارند، و همچنین اجاره را سریعتر افزایش دهند تا آنها را مجبور به نقل مکان کنند.

در صورت تایید، مستاجران ملزم به پرداخت ماسبق افزایش اجاره بها خواهند بود که تاریخ آن به مه ۲۰۲۲ بازمی‌گردد.

اسرائیل و دو دخترش (شوهر اسرائیل چند سال پیش درگذشت) می گویند که با اعتصاب اجاره بها در خطر اخراج هستند. اما اگر کاری انجام ندهند، PSP/Starlight به افزایش اجاره ادامه خواهد داد و نتیجه یکسان خواهد بود.

تریشیا آن به الجزیره گفت: «ما نمی‌توانیم آن را بپردازیم، و وقتی نمی‌توانید اجاره‌تان را بپردازید، نتیجه این است که در خیابان هستید.

در دو دهه گذشته اوضاع برای خانواده اسرائیل دشوار بوده است. سونیا اسرائیل کار خود را در کارخانه شکلات لورا سکورد در اسکاربورو در سال ۲۰۰۸ از دست داد و با وجود اینکه در اواسط دهه ۷۰ زندگی خود است، نمی تواند بازنشسته شود.

“مادر من … حداقل ۱۰ سال از سن بازنشستگی گذشته است، اما شما باید اجاره بهای گزافی بپردازید، و پس انداز زیادی ندارید، حقوق بازنشستگی زیادی ندارید. پس باید بیرون بروید و سعی کنید آن را محقق کنید.

از زمان بسته شدن کارخانه شکلات، اسرائیل به صورت پاره وقت در پناهگاه زنان Sistering کار می کند – جایی که او ابتدا برای رویدادها و خدمات به آنجا رفته بود، اما سپس او را استخدام کرد.

اولین وظیفه او تمیز کردن دستشویی ها بود. او به خاطر می آورد که با خودش گفت: “میدونی چیه، سونیا، فکر نکن تو بهتر از اون دستشویی هستی.” پس از آن، به او کار داده شد تا لباس‌ها را مرتب کند و در نهایت به آشپزی کمک کند.

اسرائیل می گوید که او حدود ۸۰۰ دلار به دلار کانادا (۵۹۰ دلار آمریکا) در ماه درآمد دارد، اما این ناهماهنگ است زیرا بودجه پناهگاه کاهش یافته است و همه ساعت ها کاهش یافته اند.

ناکیا به‌عنوان صندوقدار در ارتش رستگاری کار می‌کند و کارهای تعمیر و نگهداری را در یک مرکز مراقبت انجام می‌دهد. Tricia-Ann در Toys R Us کار می کرد تا زمانی که ساعات کاری در طول همه گیری COVID-19 محدود شد. او از آن زمان به عنوان یک کارگر پشتیبانی شخصی برای تسهیلات مراقبت طولانی مدت آموزش دیده است اما هیچ کاری پیدا نکرده است.

علاوه بر افزایش اجاره بها، اسرائیل گفت که هنوز مشکلات نگهداری وجود دارد. در ماه ژوئیه، یک لوله نشتی باعث شد که سقف درست بیرون درب خانه او فروریخت. او گفت که همچنان یک سوراخ غول پیکر در سقف وجود دارد که اکنون محل زندگی موش ها و حشرات است که به آپارتمان اسرائیل راه پیدا می کنند.

وقتی نشت برای اولین بار رخ داد، کارگران صاحبخانه یک سطل برای گرفتن آب آوردند و آن را به مدت سه ماه آنجا گذاشتند. فقط پس از شکایت زیاد در مورد سطل کثیف فزاینده، آنها اخیراً آن را برداشتند. اسرائیل گفت: «وقتی می‌گویم کثیف، حتی سطل زباله مانند آن سطلی که درست جلوی در من می‌گذارند کثیف نیست.

این بیماری همه‌گیر مخصوصاً برای پول سخت بود، زیرا هر سه عضو خانواده در برخی مواقع بیکار بودند، اما تریسیا-آن گفت: «هنوز باید اجاره بها پرداخت می‌شد.

یکی از دلایلی که آنها موفق شدند به دلیل سخاوت یک سازمان مسلمان بود که بسیاری از همسایگان آنها در آن عضویت داشتند و چندین بار در هفته برای مستاجران غذا می پختند و مواد غذایی را تحویل می دادند.

اسرائیل می گوید که آنها در حال حاضر ۱۲۵۷.۷۹ دلار کانادا (۹۳۰ دلار آمریکا) در ماه برای آپارتمان دو خوابه خود می پردازند. پس از پرداخت هزینه غذا و اجاره، «آنقدر باقی نمی ماند. اما ما زنده می‌مانیم.

افزایش اجاره پیشنهادی، با این حال، برای آنها بسیار زیاد است. اگر آنها مجبور به بیرون راندن شوند، Starlight/PSP می تواند آپارتمان خود را بیش از سه برابر اجاره کند. میانگین هزینه یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو اکنون بیش از ۳۳۰۰ دلار (۲۴۴۰ دلار آمریکا) است.

وقتی از اسرائیل پرسیده می شود که اگر مجبور به ترک شوند چه اتفاقی برای آنها می افتد، به طور غیرمستقیم پاسخ می دهد: “همه چیز با خدا امکان پذیر است.”

تریسیا آن کمی تیزتر است و اضافه می‌کند: «کجا می‌روی؟ ممکن است در سرپناه خود قرار بگیریم،» با اشاره به محل کار مادرش.

تریسیا-آن گفت، عدم اطمینان بی امان در مورد اخراج احتمالی او را تحت تاثیر قرار می دهد. من همچنین می دانم که ما با این واقعیت روبرو هستیم که … همه چیز می تواند حتی سخت تر شود. بنابراین واضح است که شما روز به روز زندگی می کنید. می دانید، تقریباً واقعاً حالتی از وحشت نیست، اما … شما نگران هستید. شما نگران هستید زیرا هیچ کس نمی خواهد در خیابان زندگی کند.”

سازماندهی با مستاجرین دیگر آنها را امیدوار کرده است.

مالکین مالی دار

INTERACTIVE_STARLIGHT_CANADA_DEC3_2023 copy-1701799456

صاحبان ساختمان‌های تورنکلیف استارلایت و پی‌اس‌پی آن‌هایی هستند که به عنوان مالکان مالی‌شده شناخته می‌شوند، طبقه نسبتاً جدیدی از مالکان که می‌توانند شامل صندوق‌های سهام خصوصی، مدیران دارایی، تراست‌های سرمایه‌گذاری املاک، صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های ثروت دولتی و سایر نهادهای بزرگ باشند. سرمایه گذاران.

آنها از نظر مقیاس و مدل کسب و کار با مالکان سنتی متفاوت هستند. آنها در مقیاس ملی و بین المللی فعالیت می کنند و اغلب میلیاردها دلار در دارایی های املاک و مستغلات را مدیریت می کنند. سود آنها صرفاً مبتنی بر جمع آوری اجاره نیست، بلکه به طور فعال تمام جنبه های یک ملک را مدیریت می کنند تا ارزش آن را تا حد امکان افزایش دهند.

لیلانی فرها، گزارشگر سابق سازمان ملل متحد در مورد مسکن مناسب، با وعده‌های بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاران در دوره‌های زمانی کوتاه، این مالکان به شدت برای افزایش اجاره‌بها، از جمله اقداماتی برای ترویج گردش مالی بالای مستاجران، تغییر ساختار جمعیتی یک محله عمل می‌کنند. ، در تشریح مدل کسب و کار به الجزیره گفت.

فرها این فرآیند را “مهندسی جمعیت شناختی” می نامد که این شرکت ها آن را “تغییر موقعیت” می نامند.

همانطور که استارلایت در یک سند سرمایه‌گذار توضیح می‌دهد، «[u]برخلاف بسیاری از سرمایه‌گذاران و اپراتورهای کوچکتر در کانادا، استارلایت مقیاس، تخصص عملیاتی و سرمایه برای به‌دست‌آوردن و تغییر موقعیت فعال دارایی‌هایش را دارد».

استارلایت تنها صاحبخانه مالی شده در کانادا نیست. چند مورد دیگر عبارتند از Hazelview Investments، InterRent REIT، CAPREIT، Centurion Property Management و Minto Apartment REIT.

این مالکان در حال حرکت به سمت اجاره آپارتمان در کانادا هستند. آنها از مالکیت صفر واحد در سال ۱۹۹۶ به مالکیت بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از آپارتمان های اجاره ای تبدیل شده اند. امروز در سراسر کشور.

نموی لوئیس، استاد دانشگاه متروپولیتن تورنتو که به مطالعه مالی‌سازی مسکن و تأثیرات آن بر نژاد و نابرابری می‌پردازد، گفت که از سال ۱۹۹۵، ۶۵ درصد از کل خرید آپارتمان‌های چند خانواری در تورنتو توسط مالکان مالی انجام شده است.

PSP طولانی‌ترین شریک Starlight است که قدمت آن به سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد. درخواست دسترسی به اطلاعات از سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که در آن زمان PSP دارای مجموعه‌ای از ۱۳۶ ملک با Starlight بود که ۱۱۹ مورد از آنها در کانادا قرار داشتند.

مقایسه آن درخواست دسترسی به اطلاعات با نمونه کارها کانادایی Starlight که در وب سایت آن در همان سال فهرست شده بود، نشان داد که PSP مالک ۴۰ درصد ساختمان های کانادایی Starlight است، تقریباً منحصراً در منطقه بین تورنتو و همیلتون، و ونکوور-ویکتوریا، که با ارزش ترین مناطق برای املاک و مستغلات در کانادا هستند.

الجزیره درخواست‌های دسترسی جدید به اطلاعات را برای سال جاری ارسال کرد تا تصویری به‌روزتر از دارایی‌های PSP با Starlight دریافت کند. PSP این اسناد را با این اطلاعات ۱۰۰ درصد ویرایش شده برگرداند.

شنوایی سریع

INTERACTIVE_OWNERSHIP_STRUCTURE_DEC3_2023 copy-1701799443

در اواسط آگوست، به مستاجران Thorncliffe اطلاع داده شد که استارلایت پس از حکم ۲۳ ژوئن توسط Egya Sangmuah، نایب رئیس هیئت مدیره مالک و مستاجر (LTB) به استرالایت رسیدگی سریع برای AGIs داده شده است. LTB یک دادگاه قضایی است که در استان انتاریو فعالیت می کند و حل و فصل اختلافات مربوط به امور مالک و مستاجر را ارائه می دهد.

به جای استماع فیزیکی، LTB از طرفین خواست که مطالب خود را به صورت کتبی ارائه کنند. به مستاجران مهلت داده شد تا ۱۵ سپتامبر و صاحبخانه ۳۰ سپتامبر برای هرگونه اظهار نظر یا واکنش نهایی.

درخواست مستاجرین برای تغییر در جلسه استماع حضوری، زیرا موانع زبانی ارسال کتبی را برای جمعیت عمدتاً مهاجر دشوار می‌کند، رد شد.

مستاجران Thorncliffe می گویند که AGI ها اصلاً نباید وجود داشته باشند، زیرا آنها به طور ناعادلانه هزینه های تعمیر و نگهداری را از شرکت های سودآور به پشت مستاجرانی که در حال مبارزه هستند منتقل می کنند. این حکم در آینده نزدیک انتظار می رود.

در ارسال خود به LTB، صاحبخانه به “آزار و اذیت” و “نظرات توهین آمیز” از سوی سازمان دهندگان اشاره می کند، اما بدون ارائه هیچ گونه جزئیات.

PSP سؤالات الجزیره را به Starlight ارسال کرد، که از ارائه هرگونه توضیح اضافی در مورد اتهامات موجود در ارسال LTB خودداری کرد.

سامیر بنیان، یکی از سازمان‌دهندگان مستاجر، گفت که «فقدان جزئیات استارلایت، هر یک از استدلال‌های آن‌ها را بی‌فایده می‌کند»، و افزود که سازمان‌دهندگان رویکردی محترمانه و بدون خشونت را در پیش گرفته‌اند.

تسلیم صاحبخانه همچنین جنبش را به عنوان کار اغتشاشگران خارجی نشان می‌دهد، چیزی که بنیان می‌گوید بی‌احترامی است، زیرا «اصلاً به مستاجرینی که نزدیک به دو سال است برای مقرون‌به‌صرفه نگه‌داشتن خانه‌هایشان سازمان‌دهی می‌کنند، بی‌احترامی است». /p>

کول وبر، سازمان‌دهنده مسکن و کارمند حقوقی جامعه با خدمات حقوقی انجمن پارکدیل، به‌عنوان یکی از “متخلفان” خارجی در ارسال نام برده می‌شود. او گفت که مشارکت او در جنبش محدود به حضور در چندین رویداد است.

وبر افزود که این قضاوت برای تسریع در رسیدگی در تجربه او به عنوان سازمان دهنده مسکن و کارمند حقوقی جامعه بی سابقه بود. او به الجزیره گفت: “من هرگز ندیدم که LTB به درخواست صاحبخانه برای کوتاه کردن زمان رسیدگی به درخواست AGI خود بپردازد، چه رسد به اینکه درخواست صاحبخانه را بر اساس اینکه صاحبخانه تحت فشار سازمان مستأجر است، اعطا کند.”

Sameer Benyan and his parents, who arrived in Toronto in 2016 as refugees from Saudi Arabia, are currently on a rent strike against above guideline rent increases (AGIs) to their rent
سامیر بنیان و والدینش که در سال ۲۰۱۶ به عنوان پناهنده از عربستان سعودی وارد تورنتو شدند، در حال حاضر در اعتصاب اجاره بها علیه افزایش اجاره بها (AGIs) بالاتر از اجاره خود هستند [نیل راکول/الجزیره ]

سازمان‌دهنده خارجی دیگری که در پرونده LTB صاحبخانه نام برده می‌شود، فیلیپ زیگمن، مدافع مسکن تورنتو و یکی از بنیان‌گذاران وب‌سایتی است که نوسازی‌ها را به نام RenovictionsTO نقشه‌برداری می‌کند. زیگمن تأیید کرد که به مستاجرین برای سازماندهی کمک کرده است، اما گفت که او این جنبش را رهبری نمی‌کند.

هر دو استارلایت و LTB از اظهار نظر در مورد روند رسیدگی به دادگاه خودداری کردند.

“تلاش برای کشتن جنبش”

بنیان گفت که او و سایر مستاجران از اینکه LTB به سرعت برنامه AGI را ردیابی می کند و احساس می کند “تلاشی برای کشتن جنبش” است، “شکه شده اند”.

او افزود که غیرمنصفانه است که صاحبخانه بتواند سندی را ارائه کند که به نظر او مملو از دروغ های مبهم و افتراآمیز است، بدون اینکه مستاجران را درگیر کند یا به آنها فرصتی برای ارائه نسخه خود بدهد.

«از ابتدا، ما در تلاش بوده‌ایم تا به اعضای PSP دسترسی پیدا کنیم، همچنین سعی کردیم به Starlight نیز دسترسی پیدا کنیم. اما هر بار با افرادی روبه‌رو شده‌ایم که به ما می‌گفتند اینجا جای صحبت کردن در این مورد نیست، اکنون زمان صحبت کردن در این مورد نیست. و آنها حاضر نیستند به هیچ یک از خواسته های ما گوش دهند.

هیچ حزبی با هیچ قدرتی صدای مستاجران را نشنیده است، و هنگامی که آنها به طور کلی تایید می شوند، مانند مورد برنامه سریع تراک، آنها به عنوان قربانیان بدبختی به تصویر کشیده می شوند که توسط دو “آژیتاتور” بیرونی هدایت می شوند. بیرون.

بنیان از زمان ورود به کانادا از عربستان سعودی به همراه والدینش در سال ۲۰۱۶ در پارک تورنکلیف زندگی کرده است. پدر و مادرش که اصالتاً اهل اریتره بودند، ۴۰ سال پیش به عنوان کارگر به این کشور خلیج فارس آمدند. بنیان در سال ۱۹۹۰ در آنجا متولد شد. به دلیل قوانین عربستان سعودی، به هیچ یک از آنها تابعیت اعطا نشد، و هنگامی که والدینش بازنشسته شدند، وضعیت اقامت خود را از دست دادند و مزایای بازنشستگی نداشتند. با آشفتگی در اریتره، خانواده در عوض به عنوان پناهنده به کانادا آمدند و در پارک Thorncliffe ساکن شدند، جایی که قبلاً اعضای خانواده داشتند.

بنیان و والدین سالخورده‌اش به اعتصاب اجاره‌ها پیوستند زیرا احساس می‌کردند که بدون انجام کاری مستاجران، Starlight/PSP در نهایت با افزایش‌های متوالی اجاره آنها را مجبور به ترک خانه می‌کند.

“زمانی که این افزایش دستورالعمل‌های بالا شروع شد، ما احساس کردیم که استارلایت اساساً … می‌خواهد مستاجران مسن‌تر – کسانی که کمترین هزینه زندگی در این محله را دارند – با مستاجرین دیگری که توانایی پرداخت مبلغ بالاتری در ماه را دارند، جایگزین کند.” او گفت.

بنیان، ۳۳ ساله، از ۱۹ سالگی از خانواده خود حمایت می کند. او می گوید که در حالت ایده آل، او دوست دارد آپارتمان خود را داشته باشد تا خانواده خود را تشکیل دهد، اما با توجه به بازار اجاره فعلی در تورنتو با دو خانه اتاق خواب با قیمت بیش از ۳۳۰۰ دلار (۲۴۳۰ دلار آمریکا) در دسترس است، که بعید به نظر می رسد.

والدین او هر کدام حدود ۷۵۰ دلار (۵۵۵ دلار آمریکا) در ماه از مزایای دولتی دریافت می کنند. شغل بنیان به‌عنوان مدیر دفتر، که در آن حدود ۳۰۰۰ دلار (۲۲۰۸ دلار آمریکا) در ماه قبل از کسر مالیات درآمد دارد، بقیه هزینه‌های زندگی این سه نفر را پوشش می‌دهد.

بنیان گفت که او اغلب به این فکر می‌کند که در صورت از دست دادن کارش چه اتفاقی می‌افتد و این ایده باعث می‌شود که او احساس کند “واقعاً مضطرب است … ترس وجود دارد” در مورد چگونگی زنده ماندن آنها.

اخراج‌ها

INTERACTIVE_RACIALIZED_EVICTION_DEC3_2023 -1701799448< /p>

هم بنیان و هم اسرائیلی‌ها، همراه با سایر اعتصاب‌کنندگان رانت، اخطارهای تخلیه را به دلیل عدم پرداخت اجاره دریافت کرده‌اند – و تاریخ استماع جمعی ۱۱ دسامبر برای این اخطارها – اما هر دو احساس می‌کنند که این نتیجه اجتناب‌ناپذیر است. اگر اقدام نکنند قیمت افزایش می یابد.

تحقیق لوئیس نشان می‌دهد که تجارب آنها با روند بزرگ‌تری در تورنتو و جاهای دیگر مطابقت دارد. او گفت که مالکان مالی شده محله های اقلیت را هدف قرار می دهند و سعی می کنند تا حد امکان بسیاری از مستاجران را بیرون کنند تا بتوانند محله ها را تغییر دهند.

او گفت: «بخشی از دلیلی که شما اغلب دارایی‌های کم‌ارزش‌شده و کم‌ارزش‌شده را در جوامع نژادی و محروم از حقوق اقتصادی می‌بینید، عمدتاً به این دلیل است که این جوامع از نظر تاریخی، نه فقط توسط بخش خصوصی، بلکه توسط خود دولت، از سرمایه‌گذاری خارج شده‌اند.»

تحقیق لوئیس همچنین نشان می‌دهد که از نظر اخراج، Starlight متمایز است.

بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱، که زمان همه‌گیری کووید را پوشش می‌دهد، بیشترین تعداد اخطارهای تخلیه در شهر از سوی شرکت مسکن اجتماعی تورنتو (TCHC) با ۵۱۳۲ نفر بود. Starlight با صدور ۴۶۲۲ اخطار اخراج در آن دوره، در رتبه دوم قرار گرفت. TCHC تقریباً ۶۰۰۰۰ واحد دارد، در حالی که Starlight حدود ۱۸۰۰۰ واحد در تورنتو دارد.

لوئیس گفت که اخراج ها در جوامع نژادپرستانه بسیار زیاد است. به عنوان مثال، در طول دوره ذکر شده در بالا، پنج درصد کامل از تمام اخراج‌های تورنتو در ۰.۳۴ درصد شهر که بیش از ۷۰ درصد جمعیت سیاه‌پوست داشت، صورت گرفت. ده درصد از اخراج ها در مناطقی با بیش از ۵۰ درصد جمعیت سیاه پوست صورت گرفت.

یک بار دیگر، Starlight برجسته است. بیست و سه درصد از اخراج‌های شرکت در مناطقی انجام شد که بیش از ۵۰ درصد سیاه‌پوستان هستند، حتی اگر این محله‌ها تنها یک درصد از کل شهر را تشکیل می‌دهند.

لوئیس گفت: در طول این دوره، ساختمانی متعلق به استارلایت در خیابان کیپلینگ ۲۷۳۷-۲۷۵۷ در اتوبیکوک، که ۷۱.۵ درصد از جمعیت آن سیاه پوست هستند، مستاجران را با ۷۵۸ درخواست اخراج دریافت کرد. این مجموعه در مجموع دارای ۷۵۹ واحد می باشد.

PSP سابقه سرمایه گذاری با شرکت هایی دارد که به طور نامتناسبی جمعیت نژادپرستانه را بیرون می کنند. در سال ۲۰۲۱، PSP  بخشی از یک سرمایه گذاری مشترک ۹۵۰ میلیون دلاری (۷۰۰ میلیون دلار آمریکا) با شرکت سهامی خاص املاک و مستغلات پریمیوم در ایالات متحده است. ، که به دلیل اخراج ساکنان سیاه پوست در برخی مناطق ایالات متحده در هفت برابر نرخ ساکنان سفیدپوست در طول همه گیری.

PSP الجزیره را برای هرگونه نظر به استارلایت هدایت کرد، اما دومی پاسخی نداده است.

برخی از ذینفعان PSP اعتراض دارند

Housing experts say financialised landlords target minority neighbourhoods, and try to evict as many tenants as possible
کارشناسان مسکن می گویند مالکان مالی شده محله های اقلیت را هدف قرار می دهند. ، و سعی کنید تا حد امکان بسیاری از مستاجران را بیرون کنید [نیل راکول/الجزیره]

مستاجران اعتصابی حداقل از سوی برخی از ذینفعان سرمایه‌گذاری PSP حمایت شده‌اند.

اتحاد خدمات عمومی کانادا (PSAC)، اتحادیه ای که حدود ۷۰ درصد از کارمندان فدرال را نمایندگی می کند که از سرمایه گذاری PSP سود می برند، اغلب از تصمیمات سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی خود به دلیل غیراخلاقی بودن انتقاد می کند.

قانونی که PSP را به وجود آورد، اتحادیه ها و اعضای آنها را از اینکه صندوق بازنشستگی چگونه پول را از طرف آنها سرمایه گذاری می کند، نظری نداشته باشد. در عوض، PSAC اغلب در مبارزات سیاسی علیه PSP شرکت می کند زیرا این تنها اهرم نفوذی است که دارد.

شعبه PSAC انتاریو در وب‌سایت خود، نامه‌ای را پست کرده است همبستگی با اعتصاب کنندگان اجاره تورنکلیف که از PSP و Starlight خواستند AGI ها را کنار بگذارند، و اظهار داشت: “Starlight بیش از هر صاحبخانه دیگری در تورنتو برای افزایش اجاره بها بالاتر از دستورالعمل درخواست کرده است و یکی از اخراج کنندگان اصلی در طول همه گیری بود.”

حداقل یکی از مهاجمان اجاره پارک تورنکلیف که اخطار تخلیه دریافت کرده است، عضو PSAC است.

وقتی از اسرائیل در مورد رابطه بین یکی از بزرگترین صندوق های بازنشستگی عمومی کانادا و بزرگترین صاحبخانه کانادا و نقشی که آنها در اصیل سازی محله او ایفا کردند، سؤال شد، اسرائیل آن را اینگونه خلاصه کرد: “دولت اهمیتی نمی دهد … [این دو نهاد”. ] دست در دست هم کار کنید.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.