دسترسی بخش خصوصی به منابع مالی خارجی تضمین شده است

0

قائم مقام معاونت اعتبارات ارزی بانک مرکزی گفت: دریافت سهم خطوط اعتباری خارجی برای شرکت‌های بخش خصوصی آسان‌تر است زیرا برخلاف پروژه‌های دولتی نیازی به مجوز از شورای اقتصاد ندارند.

حمید قنبری همچنین گفت: شرکت های بخش خصوصی برای بهره مندی از این اعتبارات برای اجرای طرح های اقتصادی باید از وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمانت نامه بگیرند.

این مقام مسئول این ایده را که بخش خصوصی شانس کمتری برای گرفتن سهم از فاینانس خارجی دارد را کم اهمیت دانست و خاطرنشان کرد که برای CBI تفاوتی ندارد که این اعتبارات را به پروژه های دولتی یا خصوصی اختصاص دهد.

قنبری تاکید کرد: بانک مرکزی بر این باور است که مقررات مربوط به استفاده حداکثری از توان داخلی مطابق با مصوبات شورای اقتصاد خواهد بود.

آخرین قرارداد پولی ایران در ۱۰ ژانویه در رم توسط دو بانک ایرانی به نام‌های بانک صنعت و معدن و بانک خاورمیانه با اینویتالیا گلوبال اینوستمنت، بازوی سرمایه‌گذاری هلدینگ دولتی ایتالیا، اینویتالیا، با ارزش کلی امضا شد. ۵ میلیارد یورو.

یکی از اعضای هیئت مدیره بانک خاورمیانه اعلام کرده است که بانک وی تنها از خط اعتباری این معامله برای تامین مالی پروژه های بخش خصوصی استفاده می کند و بانک صنعت و معدن نیز تخصیص خطوط اعتباری به نهادهای دولتی و بخش دولتی را انجام خواهد داد. نشان می دهد که سهم بخش خصوصی از اعتبارات جذب شده مشخص شده است.

سید حسین سلیمی که نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز هست، گفت: پروژه‌های بخش خصوصی از نظر سودآوری و تولید ارز واجد شرایط هستند که می‌توانند وام‌های خود را نیز بازپرداخت کنند. ، قادر به دریافت اعتبار از معامله مالی خواهد بود.

 

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.