دعوت عمان برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری فراوان

0

سفیر ایران در سلطان نشین گفت: ایران فرصت های سرمایه گذاری فراوانی را برای کارآفرینان عمانی فراهم می کند، زیرا این کشور در حال آماده شدن برای اجرای چندین پروژه در طیف گسترده ای از صنایع است.

ایران آماده سرمایه گذاری است و این کشور برای توسعه پروژه های زیربنایی، هتل ها و فناوری مدرن برنامه ریزی می کند. روزنامه عمانی تایمز عمان به نقل از علی اکبر سیبویح گفت: ما از عمان دعوت می کنیم در بازار سرمایه ایران نیز سرمایه گذاری کند.

سیبویه در یک نمایشگاه جاده ای در مسقط سخنرانی می کرد تا درباره فرصت های ایجاد شده توسط بازگشایی اقتصاد ایران به روی مشارکت خارجی و همچنین بحثی عمیق در مورد بازارهای سرمایه ایران بحث کند.

وی با توصیف بدهی خارجی پایین ایران به عنوان یک جاذبه برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در آنجا را دارند، گفت: بدهی خارجی ما کمتر از دو درصد تولید ناخالص داخلی کشور است.

ایران که چهارمین ذخایر بزرگ نفت و بزرگترین ذخایر گاز طبیعی جهان را در اختیار دارد، چندین شرکت دولتی را با موفقیت خصوصی کرده است و سرمایه گذاران می توانند مستقیماً با دولت گفتگو کنند یا سهام خود را از بازار سهام خریداری کنند. حدود 500 شرکت در بازارهای سهام ایران پذیرفته شده است.

ایران از سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاری های آنها در برابر خطرات سیاسی محافظت می کند. در واقع، این کشور طرف 60 معاهده دوجانبه است که به حفظ منافع سرمایه گذاران خارجی کمک می کند.

هیئت بلندپایه ای از عمان شامل یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر امور خارجه، علی بن مسعود السنعیدی وزیر بازرگانی و صنعت و حمود سنگور الزادجلی رئیس اجرایی بانک مرکزی عمان به تازگی برای تقویت روابط دوجانبه به تهران سفر کرده اند.

شرکت‌های مالی برجسته ایران و اعضای ارشد نهادهای دولتی ایران روز چهارشنبه با بیش از 150 سرمایه‌گذار بین‌المللی در مسقط دیدار کردند تا درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری داخلی در طیف وسیعی از بخش‌ها و صنایع ایران گفتگو کنند.

این نمایشگاه به میزبانی هلدینگ مالی و سرمایه گذاری سینا، هلدینگ مالی پیشرو در ایران، با حضور شرکت کنندگانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران برگزار شد.

شرکت کنندگان بخش خصوصی شامل بانک سینا، بیمه سینا، لیزینگ سینا، شرکت کارگزاری بهگزین و سرمایه ماژلان بودند.

ایران متنوع ترین اقتصاد خاورمیانه است، با بازار سرمایه تثبیت شده، پایگاه صنعتی توسعه یافته و جمعیت زیادی حدود 80 میلیون نفر.

تقاضای قابل توجه و رو به رشدی برای خدمات شرکتی و مصرفی مانند مخابرات و بانکداری وجود دارد. در سال 2014، تولید ناخالص داخلی ایران تقریباً 437 میلیارد دلار بود که آن را به هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.