دلار ، یورو گاو در بازار تهران اجرا می شود

0

دلار آمریکا که از ۱۰ روز گذشته روند صعودی غافلگیرکننده ای را آغاز کرده بود، حدود ۳۰۰ ریال افزایش یافت تا به قیمت ۳۷۷۲۰ ریال مبادله شود و رکورد جدیدی را برای دلار آمریکا در برابر ریال در بازار تهران رقم بزند. از اواسط ماه مه.

به گزارش سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، ریال در معاملات ظهر روز پنجشنبه گذشته به ازای هر دلار ۳۷۷۲۰ معامله شد. با این حال، تا پایان روز رشد کرد و به ۳۷۶۸۰ ریال برای هر دلار رسید.

یورو نیز چند هفته ای است که در بازار ارز داخلی در برابر ریال افزایش یافته است، اما در روزهای پایانی هفته گذشته روند صعودی آن افزایش یافته است. ریال در روز پنجشنبه ۴۳۶۵۰ در برابر یورو اعلام شد – رقمی که در مدت اخیر بی سابقه بوده است.

جهش نرخ ارز در ابتدا با برگزاری جشن های عید سعید فطر به مناسبت پایان ماه روزه مسلمانان در ماه مبارک رمضان (۲۵ ژوئن) آغاز شد، اما ادامه روند صعودی ارزهای پرتقاضا در بازار تهران بیشتر ناشی از تعطیلات تابستانی.

با افزایش تعداد سفرهای خارجی در آغاز تابستان، تقاضا برای ارز نیز افزایش می یابد.

سایر تحلیلگران نیز افزایش دلار را در بحران پیش روی بانک های سایه در سیستم بانکی ایران و درگیری های نظامی منطقه دنبال می کنند.

این در حالی است که در بازارهای جهانی، دلار آمریکا در برابر یورو به کمترین میزان در ۱۲ ماه گذشته سقوط کرد و در برابر پوند به دلیل چشم انداز تغییرات در سیاست پولی در بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس تضعیف شد. یورو در حال سود است. به نقل از مارکت واچ، کنستانتینوس آنتیس، محقق ADS Securities، گفت: از انتظارات بازار مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا (ECB) به فکر کاهش محرک های خود با توجه به بهبود شرایط در منطقه یورو افتاده است.

Anthis نوشت: «در بریتانیا، بانک انگلستان به باشگاه بانک‌هایی می‌پیوندد که پس از دیروز مارک کارنی پیشنهاد کرد که محدودیتی برای تحمل BOE برای تورم بالاتر از هدف وجود دارد.»

همزمان با نرخ ارز، قیمت انواع سکه طلا نیز در روز پنجشنبه در بازار تهران افزایش یافت.

سکه طلای امامی با ۱۰۰۰۰ ریال افزایش به ۱۲۱۶۰۰۰۰ ریال (۳۲۴.۲۶ دلار) رسید. سکه بهار آزادی نیز با ۲۰ هزار ریال افزایش با قیمت ۱۱۷۹۰۰۰۰ ریال (۳۱۴.۴ دلار) معامله شد. نیم آزادی و ربع آزادی نیز به ترتیب با ۱۵۰۰۰ ریال و ۱۰۰۰۰ ریال افزایش به ۶,۴۹۵,۰۰۰ ریال (۱۷۳.۲ دلار) و ۳,۷۸۵,۰۰۰ ریال (۱۰۱ دلار) رسیدند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.