دهمین نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی آغاز به کار کرد

0

به گزارش ایران اکونومیست، دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته امروز با حضور مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز به کار کرد.

سیدمیعاد صالحی – مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران- در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به همت اصحاب حمل‌ونقل ریلی با محوریت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مشارکت کلیه شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و بخش‌های خصوصی از جمله تولیدکنندگان، تعمیرکاران و کسانی که در حوزه خدمات فعالیت می‌کنند، ‌برگزار شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای تولیدکنندگان داخلی در این نمایشگاه بیان کرد: ما در حوزه ریلی در تولید ریل و تولید سوزن ریلی که تکنولوژی پیچیده‌ای دارد، خودکفا شدیم؛ در بحث تولید لکوموتیو از نظر تعدادی از مشخصات لکوموتیو باری خودکفا شدیم؛ از نظر تولید واگن باری در بیش از ۹۰ درصد غیر از یک تا دو قطعه خودکفا شدیم و دستاوردهای عمده قطعه‌سازان و تولیدکنندگان واگن باری و حوزه حمل‌ونقل ریلی را می‌توانیم در این نمایشگاه ببینیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: البته در حوزه‌هایی مثل لکوموتیو نیاز داریم که بیش از پیش داخلی‌سازی را در دستور کار دهیم. با توجه به منابع بین‌المللی که وجود دارد؛ چه شرق دنیا به‌طور خاص و چه سایر کشورهایی که تکنولوژی تولید لکوموتیو دارند، چه حوزه مسافری و چه حوزه باری و تولید لکوموتیو باری داخلی را که تاکنون ۶۰ درصد داخلی‌سازی شده، ارتقاء دهیم.

به گزارش ایران اکونومیست، دهمین نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی از ۴ تا ۷ مهر تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۸۸ شرکت فعال داخلی و خارجی حضور دارند. ارائه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی، بومی‌سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت‌های روز این صنعت در جهان از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.