دولت برای بدست آوردن ارزیابی ارزیابی فارکس ۲.۵ میلیارد دلار نیست

0

در حالی که نرخ ارز به ویژه دلار آمریکا به تدریج در بازار افزایش می یابد، درآمد دولت از محل تجدید ارزیابی منابع ارزی بانک مرکزی ایران نیز افزایش می یابد و به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، به تا ۲.۵ میلیارد دلار در سال جاری.

«افزایش نرخ ارز برای دولت درآمد ایجاد می کند. به عنوان مثال ، نرخ تجدید ارزیابی ارز در ابتدا برای هر دلار ۲۹.۵۰۰ ریال تعیین شده بود در حالی که دولت آن را برای ۳۳،۰۰۰ ریال فروخته بود. ” همانطور که وی خاطرنشان می کند ، حدود ۶۰-۷۰ تریلیون ریال (۱.۵-۱.۸ میلیارد دلار) درآمدها از ارزیابی مجدد فارکس یا اختلاف بین نرخ منابع فارکس جمع می شود.

وی افزود: “دولت پس از درآمد از ارزهای خارجی [با بالا بردن قیمت ها] نیست ، اما این همان چیزی است که ناگزیر اتفاق می افتد.” قیمت Greenback در بودجه سالانه برای سال جاری (از ۲۱ مارس آغاز شده است) در ۳۳،۰۰۰ ریال مستقر شده است ، اکنون به طور قابل توجهی افزایش یافته است و “حتی ممکن است به ۴۰،۰۰۰ ریال برسد”.

این افزایش در قیمت های بازپرداخت مستلزم درآمدی برای دولت رئیس جمهور حسن روحانی در هر نقطه از ۷۰ تا ۱۰۰ تریلیون ریال (۱.۸-۲.۵ میلیارد دلار) است ، که قوامی یادداشت می کند ناچیز نیست ، “اما این یک منبع خوب یا قابل اعتماد از درآمد نیست زیرا در به روشی که مالیات تورمی است و به معنای دست دادن در جیب افراد است. عامل اصلی وی گفت: در بودجه، هر بشکه ۵۰ دلار پیش بینی شده بود که اکنون به قیمت ۴۳ دلار فروخته می شود.

قوامی خاطرنشان کرد: پایین آمدن قیمت نفت ، تا پایان سال جاری ایران ، کسری بودجه حدود ۳۷۰ تریلیون ریال (۹.۵ میلیارد دلار) ایجاد می کند و هنگامی که درآمد نفتی کاهش می یابد ، حجم ارز خارجی به کشور کاهش می یابد و منجر به افزایش می شود. در قیمت های فارکس.

وی گفت: “هنگامی که مردم سپرده های خود را از بانک ها خارج می کنند ، آن را به بازارهای موازی مانند بازار ارز خارجی منتقل می کنند ، که باعث افزایش قیمت فارکس به دلیل تقاضای اضافه شده و به نقدینگی می شود.” به زور.

در پایان ، قوامی اعتراف می کند که سایر عوامل بین المللی مانند طوفان های مخرب اخیر در ایالات متحده نیز بر افزایش قیمت های بازخورد تأثیر گذاشته است ، اما می گوید: “این دلایل اصلی نیست”.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.