دیوان عالی قوانین جمهوری خواهان را برای مقابله با سوگیری رسانه های اجتماعی مورد سوال قرار می دهد

0

قاضی‌های محافظه‌کار در مورد قوانین فلوریدا و تگزاس که سیاست‌های تعدیل محتوای پلتفرم‌ها را محدود می‌کند، ابراز نگرانی می‌کنند.

دیوان عالی ایالات متحده در مورد فشار محافظه کارانه برای سرکوب تعصبات لیبرال ادعایی پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند به عنوان فیس بوک و یوتیوب.

در بحث‌های روز دوشنبه در دادگاه عالی، چندین قاضی نسبت به قوانین ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان که هدف آن محدود کردن سانسور ادعایی بیگ‌تک بر دیدگاه‌های راست‌گرایان است، ابراز نگرانی کردند.

بزرگ‌ترین گروه‌های لابی صنعت فناوری از فلوریدا و تگزاس بر سر قوانین شکایت می‌کنند، در پرونده‌ای که به موضوع مهم تنظیم گفتار در عصر دیجیتال می‌پردازد.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن از تلاش شرکت‌های فناوری برای به چالش کشیدن قوانین، با این استدلال که آنها اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده را که از آزادی بیان حمایت می‌کند، نقض می‌کنند، حمایت کرده است.

در اظهاراتی که به نظر می‌رسید با شرکت‌های فناوری همدردی می‌کرد، قاضی ارشد جان جی رابرتز جونیور، محافظه‌کار، نسبت به مقررات دولتی اینترنت ابراز نگرانی کرد.

رابرتز گفت: «از آنجایی که ما در مورد اصلاحیه اول صحبت می کنیم نمی دانم که آیا اولین نگرانی ما باید این باشد که دولت آنچه را که میدان عمومی مدرن می نامیم تنظیم کند.

رابرتز افزود: “اول متمم آنچه که دولت می تواند انجام دهد را محدود می کند”.

“کاری که دولت در اینجا انجام می دهد این است که می گوید “شما باید این کار را انجام دهید، باید این افراد را حمل کنید.”

ایمی کونی بارت، قاضی محافظه‌کار، همچنین این سوال را مطرح کرد که چرا پلتفرم‌های فناوری نباید از اختیار روزنامه‌ها برای انتشار یا عدم انتشار محتوا برخوردار باشند.

“اگر الگوریتمی برای انجام آن دارید، آیا این گفتار نیست؟” او گفت.

قاضی النا کاگان، یک لیبرال، نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرد و پرسید که چرا گفتن به شرکت‌های خصوصی که نمی‌توانند سیاست‌های تعدیل محتوای خود را اعمال کنند، «نقض متمم اول کلاسیک» نیست.

در تبادل نظر با یک وکیل دولت بایدن، قاضی محافظه‌کار ساموئل آلیتو به نظر می‌رسد که از فلوریدا و تگزاس حمایت می‌کند و می‌پرسد آیا تعدیل محتوا “چیزی بیش از تعبیر سانسور است”.

اگرچه شش قاضی از نه قاضی دیوان عالی توسط جمهوری‌خواهان منصوب شدند، اما ملاحظاتی که توسط چندین قاضی محافظه‌کار در روز دوشنبه بیان شد، نشان می‌دهد که بعید است قوانین فلوریدا و تگزاس بدون تغییر باقی بماند.

فلوریدا و تگزاس این قوانین را پس از آن تصویب کردند که فیس‌بوک و ایکس، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به دلیل پست‌هایش در مورد هجوم هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ ممنوع کردند.

هر دو قانون در انتظار تصمیم دادگاه عالی هستند که تا پایان ژوئن انتظار می‌رود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.