رئیس صندوق بین المللی پول از مذاکرات “مولد” در پایان سفر به چین استقبال کرد

0

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، از مذاکرات “محتوا” با مقامات چینی از جمله نخست وزیر لی کیانگ استقبال می کند.

رئیس صندوق بین المللی پول (IMF) گفتگوهای “مولد و اساسی” با مقامات ارشد چین را ستوده است. در حین پایان بازدید از کشور.

صندوق بین‌المللی پول در ماه ژوئیه هشدار داد که علیرغم ارتقای اندکی چشم‌انداز رشد جهانی در سال جاری، بهبود کلی اقتصاد جهانی از همه‌گیری در حال کند شدن است.

در چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، صندوق بین‌المللی پول رشد ۵.۲ درصدی را در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی کرده است که کمی بیشتر از هدف پکن برای حدود ۵ درصد است.

با این حال، رشد در کشور آسیایی لکنت در ماه‌های اخیر به دلیل تقاضای ضعیف مصرف‌کننده، بیکاری بالای جوانان و بحران در بخش حیاتی دارایی‌ها با بهبودی کم‌نظیر پس از کووید، از بین رفته است.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، روز دوشنبه گفت که او “بحث های بسیار سازنده و اساسی با رهبری چین” از جمله نخست وزیر لی کیانگ، معاون نخست وزیر، هه لیفنگ، رئیس بانک مرکزی پان گونگشنگ و وزیر دارایی لیو کان داشته است.

جورجیوا در ویدئویی که در X، پلتفرم رسانه اجتماعی که قبلا به نام توییتر شناخته می شد، گفت:

این گروه در مورد “وضعیت اقتصاد جهانی و تحولات اینجا در چین” صحبت کردند.

اقتصاددان بلغاری گفت: «ما در مورد اقداماتی که دولت چین برای پیشبرد هدف [رشد] اتخاذ می‌کند، صحبت کردیم و افزود که این هدف «برای چین [و] برای جهان مهم است».

او گفت: «در جهانی که بسیاری از کشورها در برابر تأثیر کووید و شوک‌های جنگ آسیب‌پذیر هستند، بسیار مهم است که صندوق بین‌المللی پول قدرت مالی لازم برای کمک به آنها را داشته باشد.

او گفت: «من از چین به خاطر به رسمیت شناختن نقش صندوق بین المللی پول در مرکز شبکه ایمنی مالی جهانی سپاسگزارم.

جورجیوا گفت که او همچنین با شهردار شانگهای و دیلما روسف، رئیس جمهور سابق برزیل که اکنون ریاست بانک توسعه جدید را بر عهده دارد، ملاقات کرده است، موسسه ای که توسط اقتصادهای نوظهور BRICS تأسیس شده است.

رئیس صندوق بین‌المللی پول در ماه مارس از سیاست‌گذاران چین خواست تا به دنبال افزایش بهره‌وری و متعادل کردن مجدد اقتصاد به دور از سرمایه‌گذاری و رشد پایدارتر مبتنی بر مصرف باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.