رئیس صنعت مالیات بیمه اجباری IRKS

0

قانون‌گذاران صنعت بیمه را مجبور به پرداخت میلیون‌ها دلار مالیات بیشتر به دولت کرده‌اند، اقدامی که رئیس کل بیمه مرکزی ایران، نهاد متولی تنظیم این صنعت را عصبانی کرده است.

در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس، ۱۴۰ نماینده از مجموع ۲۰۰ قانونگذار به مصوبه ای رای دادند که بر اساس آن بیمه گران موظف هستند ۲.۷۵ تریلیون ریال (۵۹.۱۳ میلیون دلار) از حق بیمه خود را از محل سیاست های خودروهای شخصی برای سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۸ به خزانه تحویل دهند. ۱۹.

پرداخت ها به صورت هفتگی بر اساس جدول پرتفوی هر شرکت مورد تایید شورای عالی بیمه وابسته به CII انجام می شود. پرداخت ها باید به عنوان مالیات در نظر گرفته شوند.

عبدالناصر همتی، رئیس CII، از این واقعیت که بیمه‌گرانی که از قبل دارای پول نقد هستند، باید پول بیشتری را به دولت تخصیص دهند، خشنود نبود.

او صبح روز سه‌شنبه در توییتی گلایه کرد که عدد اجباری ۱۰ درصد بیشتر از رقمی است که سال گذشته به دست آمده است و این بیش از ۱۰ درصدی است که بیمه‌گران موظف هستند به وزارت بهداشت پرداخت کنند.

امیدوارم حداقل گزارش کوتاهی از این که این پول ها را کجا و چگونه خرج می کنند و چه سودی برای صنعت بیمه دارد ارائه دهند. در غیر این صورت، حداقل باید از صحبت در مورد زیان توسط بیمه گذاران دست بردارند.

همتی در آخرین نشست خبری خود در خصوص وضعیت صنعت بیمه در اواخر دی ماه اعلام کرد که بیمه نامه ها در ۹ ماهه سال مالی جاری منتهی به ۳۱ آذرماه ۲۰ درصد افزایش داشته است، این در حالی است که میزان بازپرداخت به بیمه شدگان به میزان ۲۰ درصد بوده است. غرامت ۲۳ درصد افزایش یافته است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.