رئیس CII: رفتار رانندگی نرخ بیمه اتومبیل را تعیین می کند

0

شرکت بیمه مرکزی ایران مقررات جدید بیمه خودرو را اعلام کرده است که از طریق آن رفتار رانندگان تأثیر مستقیمی بر نرخ بیمه اتومبیل خود خواهد گذاشت.

به نقل از ایسنا ، “براساس قوانین جدید ، رانندگان دارای جرائم عمده ترافیک باید هزینه های بیمه ای بالاتری بپردازند.”

این قانون به عنوان هشدار دهنده برای رانندگان است که هنگام رانندگی بی پروا و خطرات جدی برای دیگران ، بیشتر از جیب خود مراقب باشند. وی گفت: “کسانی که دارای امتیاز مجازات منفی هستند هنگام خرید بیمه نامه اتومبیل با ۱-۳۰ ٪ افزایش در هزینه ها روبرو خواهند شد.”

“سیستم مجازات نقطه” توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در سال ۲۰۱۱ به عنوان بازدارنده برای رانندگی بی قانونی و رفتار خطرناک ترافیک معرفی شد.

تحت این سیستم ، هر تخلف ترافیک تعدادی از نقاط منفی را دعوت می کند. به عنوان مثال ، سرعت خطرناک به معنای ۱۰ منهای است.

اگر کل امتیاز در رکورد راننده برابر یا بیش از ۳۰ باشد ، دادگاه به مدت سه ماه گواهینامه رانندگی را به حالت تعلیق در می آورد. اگر راننده بیش از ۲۵ امتیاز منفی داشته باشد ، بار دوم مجوز به مدت شش ماه به حالت تعلیق در می آید. اگر او با ۲۰ نقطه منفی مرتکب تخلف دیگری شود ، آنها به مدت یک سال از رانندگی ممنوع می شوند.

کارشناسان اجتماعی و محرک های قانونی بر این عقیده قوی هستند که این قوانین هنوز بسیار ملایم هستند و باید مورد تجدید نظر قرار گیرند تا رانندگان ناعادلانه بدانند که قوانین “برای شکسته شدن” ساخته نشده اند. بسیاری از مردم می خواهند که مقامات قانون را علیه رانندگان خطرناک و بی قانونی بازنویسی کنند نه تنها با ضربه زدن به آنها در جیب بلکه با محروم کردن آنها از نشستن در پشت فرمان برای همیشه.

Hemmati می گوید شرکت وی قصد دارد با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی “دوره های ایمن” را ارائه دهد ، “کسانی که در این کلاس ها شرکت می کنند ۵-۱۰ ٪ تخفیف در حق بیمه اتومبیل خود دریافت می کنند.”

تصادفات جاده ای در ایران حدود ۱۷۰۰۰ نفر را به قتل می رساند و هر سال ۳۵۰،۰۰۰ نفر آسیب می بینند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.