ردپای طلا در بازار دلار / پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲

0

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی معاملات دلار بازار آزاد در روز یکشنبه نشان می‌دهد که آرامش در فضای این بازار همچنان حکمفرما است. روز گذشته هر دلار آمریکا در بازار آزاد با قیمت ۴۹ هزار و ۵۴۰ تومان معامله شد. مقایسه این قیمت با معاملات روز شنبه نشان می‌دهد که قیمت دلار با کاهش محدودی  همراه بوده است.

در هرات هم قیمت دلار در روز یکشنبه ۴۹ هزار و ۴۵۰ تومان شروع به کار کرد و چندین بار به سمت مقاومت ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان حرکت کرد ولی همچنان در شکستنش ناکام مانده است.

در حال حاضر اظهارات مقامات بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک مرکزی به دنبال یک ثبات در بازار ارز است که قیمت‌ها نوسان چندانی نداشته باشد. به همین خاطر در صورت پذیرش اف‌ای‌تی‌اف که برای دومین بار در یک ماه گذشته مطرح شده، قیمت دلار به خاطر هدف بانک مرکزی در بازار ارز نوسان زیادی نخواهد کرد و نمی‌توان انتظار سقوط در بازار ارز را داشت، زیرا با هدف بانک مرکزی برای تثبیت در بازار ارز برای جلب اعتماد فعالان اقتصادی مغایر است.

بررسی ها نشان می دهد کاهش حباب درهم در روز قبل نگذاشت دلار در محدوده مقا‌ومت بماند و دلار تهران نیز کاهش یافت، در حال حاضر محدوده قیمتی تعیین کننده برای دلار حمایت ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان و مقاومت ۴۹ هزارو ۶۰۰ تومان است که می‌تواند دلار را از محدوده رنج فعلی خارج کند.

معامله‌گران میگویند بازار داخل که کاملا رنج است و دلار هم در یک محدوده مشخص نوسان می‌دهد. آن‌ها مهمترین متغیر این روزهای بازار را قیمت انس  طلای جهانی  می‌دانند. در روز یکشنبه یک خبر آمد که  دولت بایدن از تعطیلی نجات پیدا کرد. این مهمترین خبری است که معامله‌گران این روزها در انس دنبال می‌کنند. با این خبر احتمال تعطیلی دولت آمریکا، دو هفته به تعویق افتاد است. 

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.