رشد بیمه ایران با ۲۰ ٪

0

رقم جمعی حق بیمه شرکت های بیمه ایرانی در نیمه اول سال مالی جاری منتهی به ۲۲ شهریور به ۱۶۶ تریلیون ریال (۴.۱۵ میلیارد دلار) رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی ایران، این رشد با تلاش پیگیر شرکت های بیمه ایرانی در حالی حاصل شد که ایرانیان نیز تمایل بیشتری به خرید بیمه نامه های بیشتر نشان دادند.

عبدالناصر همتی گفت: شرکت‌های بیمه ایران در شش ماهه نخست سال جاری (از ۳۰ اسفندماه) بیش از ۲۲ تریلیون ریال (۵۵۰ میلیون دلار) بیمه نامه‌های عمر فروختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است. همچنین توسط وب سایت خبری CII نقل شده است.

به عنوان تنظیم کننده صنعت بیمه ایران ، CII در تلاش است تا تغییرات ساختاری در ذخایر بیمه گذاران را اجرا کند. بیمه‌گران را ملزم کرده است که ذخایر عمر و غیرعمر را تقسیم کنند تا کارایی سرمایه‌گذاری‌های خود را افزایش دهند و از زیان‌های احتمالی در آینده جلوگیری کنند.

این مقام عالی رتبه بیمه ایران اعلام کرد: در مدت مذکور حق بیمه خودرو نیز نسبت به سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشته است در حالی که رشد این رشته در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۸ درصد نبوده است.

وی ادامه داد: حق بیمه بیمه نامه های آتش سوزی در دوره شش ماهه ۲۰ درصد افزایش داشته است در حالی که رشد این حوزه در مدت مشابه سال قبل از ۱۰ درصد بیشتر نبوده است که نشان می دهد اخیراً مردم تمایل بیشتری به پوشش خود دارند. با این نوع بیمه،» او گفت.

Hemmati خاطرنشان کرد که ضرر و زیان شرکتهای بیمه ، به طور همزمان با رشد حق بیمه ، ۲۰ ٪ افزایش را به ثبت رسانده است.

با این حال، زیان های بیمه نامه های آتش سوزی در نیمه اول مالی جاری جهش سال به سال ۱۲۰ درصدی را نشان می دهد در حالی که رشد حق بیمه آتش سوزی بیش از ۳۵ درصد نبوده است که می تواند محاسبات ریسک را در این زمینه به طور قابل توجهی تغییر دهد.

رشد قابل توجه خسارات بیمه نامه آتش سوزی می تواند ناشی از آتش سوزی گسترده مجتمع پتروشیمی بوعلی واقع در جنوب بندر ماهشهر باشد که کنسرسیوم شرکت های بیمه ایرانی را وادار به پرداخت ۹۴ میلیون یورو به عنوان غرامت برای بزرگترین خسارت در سال ۲۰۱۷ کرد. صنایع پتروشیمی کشور.

همتی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری رشد حق بیمه بیمه نامه های شخص ثالث معادل ۱۲ درصد افزایش زیان حوزه بوده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.