رشد تقاضا در بورس تهران+ اینفو

0

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه بیست و دوم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۲ هزار و ۳۳۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۵۵ هزار و ۹۷۱ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۴ هزار و ۶۱۲ واحد در رقم ۷۰۵ هزار و ۶۳۲ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد ۱۰۹ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۱۲۸ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۵۹۸ واحد به سطح ۱۲۶ هزار و ۵۰۵ واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز شستا، خودرو و اپال نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل کگل، فولاد و فملی از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای انتخاب، خدیزل و تجلی بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای شگویا، آریا و مارون بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرمان، گدنا و ثرود بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۴۲ هزار و ۳۰۹ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۳۴ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان بود که ۹۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۱۰ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، ۷۲ نماد صف خرید داشتند و ۳۴ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۱ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۹۳ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۴۱ درصدی به ۱۹۶ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.