رشد تولید خودروهای سنگین در ۵ ماهه نخست امسال

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بررسی آمارها حاکی از آن است که تولید کامیونت، کامیون و کشنده در ۵ ماه ابتدای امسال در خودروسازی‌های دولتی و خصوصی رشد داشته است به‌طوری که تولید کامیونت، کامیون و کشنده در ۵ ماهه ابتدای امسال در بخش دولتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹ درصد و در بخش خصوصی ۹۷ درصد رشد داشته است. 

در ۵ ماهه ابتدای سال گذشته تولید کامیونت، کامیون و کشنده توسط خودروسازان بخش دولتی ۹ هزار و ۸۲۰ دستگاه بوده است که در ۵ ماهه سال جاری به ۱۶ هزار و ۶۲۷ دستگاه افزایش یافته است. 

تولید کامیونت، کامیون و کشنده در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بخش خصوصی نیز رشد داشته است به‌طوری که تولید این محصولات از ۵ هزار و ۴۵ دستگاه به ۱۰ هزار و ۷۴۰ دستگاه افزایش یافته است. 

 

 

در مرداد ۱۴۰۱ در مجموع ۲ هزار و ۸۱ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید شد که در مرداد ماه امسال تولید آن به ۲ هزار و ۸۲۱ دستگاه افزایش یافته است، به این ترتیب تولید محصولات در مرداد ۱۴۰۲ نسبت به مرداد‌ ۱۴۰۱ در مجموع ۱۴ درصد افزایش یافته است. 

همچنین در مرداد ماه ۱۴۰۲ در مجموع هزار و ۳۰۲ دستگاه خودروی سنگین در بخش خصوصی تولید شد که تولید آن به هزار و ۹۹۱ دستگاه در مرداد امسال افزایش یافت.

[پایان پیام] 


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.