رشد هفت درصدی حمل بار کانتینری در ایران

0
به نقل از ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:


رئیس سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: در حالی که مجموعه فعالیت‌های تجاری دریایی در دنیا با حمل ١٢ میلیارد تن بار، رشد دو درصدی داشته‌اند، این عدد در ایران در بخش کانتینری هفت درصد و در سایر حمل و نقل دریایی سه درصد است.

علی اکبر صفایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت: در این ایام و در طول بیش از یک سال گذشته شاهد آن بودیم که مجمع تشخیص مصلحت نظام سند توسعه اقتصاد دریا را در  مجمع و کمیته‌ها مورد بررسی قرار داد و این سند در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. 

وی با بیان اینکه ایده‌ها در سند اقتصاد دریا محور به سیاست‌ها تبدیل شد و این سند ارزشمند سند بالا دستی خواهد بود، اظهار داشت: نقش دریا و اقتصاد دریا در کنار ترانزیت در برنامه هفتم مطرح شده است. بحث ترانزیت از پراکندگی زیادی برخوردار و این موضوعات در سند توسعه برنامه هفتم به درستی ذکر شده است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش اقتصاد دریا کارگروه ویژه‌ای با ریاست وزیر راه و شهرسازی ایجاد شده که این ساختار افق روشنی در این حوزه ایجاد می‌کند ‌که باعث توسعه منطقه و افزایش اشتغال در منطقه می‌شود و در نهایت منجر به جمعیت‌سازی در مجاور سواحل خواهد شد. در این چارچوب، وزارت راه و شهرسازی ٢٧ نقطه افزایش جمعیت در مجاور سواحل تعریف کرده است. 

به گفته صفایی، ایران یکی از بزرگترین ناوگان را دارد و بنادر کشورمان با ظرفیت بیش از ٢٠٠ میلیون تن فرصت تجاری منحصربه‌فردی دارند. در حالی که مجموعه فعالیت‌های تجاری دریایی در دنیا با حمل ١٢ میلیارد تن بار، رشد دو درصدی داشته‌اند، این عدد در ایران در بخش کانتینری هفت درصد و در سایر حمل و نقل دریایی سه درصد است. 

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.