رشد ۹ هزار واحدی شاخص کل بورس

0

به گزارش خبرنگار مهر ، شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز رشد ۹ هزار واحدی را شاهد بوده است، در یک ساعت و ۲ دقیقه‌ای که از بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۱,۶۷۷ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۷۹۰ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی با ثبت رقم ۱۳ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۳۲۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت با ثبت رقم ۱۰۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۴۲۷ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۱۸۹ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۹۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۹۳ میلیارد تومان قرار دارد.

تا این لحظه بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱۴۴ میلیارد تومان به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های شیمیایی با ارزش معاملات ۱۳۷ میلیارد تومان و سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۱۲۳ میلیارد تومان قرار دارند.

گروه سایر واسطه‌گری‌ها با ارزش معاملات ۱۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه دارویی با ارزش معاملات ۵۳ میلیارد تومان و گروه حمل و نقل با ارزش معاملات ۴۰ میلیارد تومان قرار دارند.

[انتهای پیام]
منبع: مهر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.