رشد ۱۴۸۴۰ واحدی شاخص کل بورس

0

به گزارش ایران اکونومیست،‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز بازهم به رشد خود ادامه داد و شاخص کل با بازدهی ۶۹ صدم درصدی به میزان ۱۴۸۴۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۹۸۴ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۵ هزار و ۵۷۸ واحد به رقم ۷۲۶ هزار و ۴۰۶ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۵۵۶ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۰.۴۵۷ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۷۵۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۷ هزار و ۴۴۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی ۶۹ صدم درصد رشد کردند؛ البته این دو شاخص با معیار هموزن ۷۷ صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۶۸ صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۶۶ صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۷۳ صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی جم، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو، پتروشیمی پارس، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران، شاخص کل امروز با ۲۰۵ واحد افزایش به رقم ۲۶ هزار و ۷۷۷ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به رقم یک میلیون و ۴۷۰ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۵۱ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۵.۱۱۳ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۷۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان در فرابورس داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس نسبت به روز گذشته با ۷۷ صدم درصد افزایش همراه شدند، این دو شاخص با معیار هموزن به میزان ۸۲ صدم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۴۱ صدم رصد بالا رفت و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۹ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول،  پالایش نفت لاوان، ایران خودرو دیزل، فولاد هرمزگان جنوب، بهمن دیزل و سرمایه گذاری صبا تامین به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، بازگشت اعتماد به بورس می تواند روند بازار سهام را زودتر به تعادل برساند. تصمیمات سیاست‌گذار در هفته‌های گذشته به بهبود اعتماد به بورس تاثیر زیادی داشته است.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.