رشد ۲۴۴۹۴ واحدی شاخص کل بورس

0

به گزارش ایران اکونومیست،‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز بازهم به رشد خود ادامه داد و شاخص کل با بازدهی ۱.۱۶ درصدی به میزان ۲۴۴۹۴ واحد افزایش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۱۴۲ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۷ هزار و ۲۶۳ واحد به رقم ۷۲۰هزار و ۹۰۲ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۵۰۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۳.۹۹ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۶۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۸ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی ۱.۱۶ درصد رشد کردند؛ البته این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۰۲ درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۱.۰۵ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱.۰۴ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۳ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، پتروشیمی نوری، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران، شاخص کل امروز با ۲۱۸ واحد افزایش به رقم ۲۶ هزار و ۵۷۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به رقم یک میلیون و ۴۵۹ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۴۹ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۷۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۶۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۳۱ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان در فرابورس داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس نسبت به روز گذشته با ۸۳ صدم درصد افزایش همراه شدند، این دو شاخص با معیار هموزن به میزان ۹۴ صدم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۱.۱۹ رصد بالا رفت و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۷ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، مالی سپهر صادرات، پالایش نفت لاوان، بانک دی، گروه انتخاب الکترونیک آرمان و پتروشیمی زاگرس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، به نظر می رسد با کاهش ریسک های غیراقتصادی در بازار سرمایه، این بازار روندی صعودی به خود گرفته است.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.