رنو ساندرو رتبه ۴ ستاره کیفیت را دریافت کرد

0

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش جدیدی از کیفیت ۴۱ خودروی ساخت داخل و هفت دستگاه وانت را منتشر کرد.

بر اساس گزارش این ماه، برای اولین بار، یک خودروی ساخت داخل، یعنی ساندرو رنو، رتبه چهار ستاره را از ISQI کسب کرده است.

خودروها از یک تا حداکثر پنج ستاره رتبه بندی می شوند. وب سایت خودروسازی محلی، پرشین خودرو، در ۱۲ نوامبر اعلام کرد که هیچ یک از خودروهای ساخت خودروسازان ایرانی در گذشته بیش از سه ستاره دریافت نکرده بودند.

رنو قراردادی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا کرده و قرار است چندین مدل از جمله ساندرو استپ وی، نسخه جدیدتر این مدل را در ایران تولید کند.

همکاری آتی با این شرکت مستقر در پاریس حتی ممکن است کیفیت خودروهای تولید شده در این کشور را افزایش دهد.

اگرچه ساندرو برای اولین بار به رتبه چهار ستاره رسید، بسیاری از خودروهای دیگر تولید شده در داخل سازمان کیفیت را تحت تاثیر قرار نداده اند.

با این حال، ساندرو تنها خودرویی نبود که شاهد پیشرفت بود، زیرا بر اساس این گزارش، صنعت خودروی ایران شاهد افزایش رتبه‌بندی دیگری نیز بود و تیگو ۵ و پژو ۲۰۶ SD ستاره جدیدی کسب کردند و به باشگاه سه ستاره پیوستند.

آریو که توسط سایپا در کارخانه مورد مناقشه تولید بونرو تولید شد، یک ستاره اضافی کسب کرد و رتبه دو ستاره را به خود اختصاص داد. این در حالی است که ۱۵ خودرو دارای رتبه پایین یک ستاره هستند.

در میان هفت نوع وانت بار ارزیابی شده توسط ISQI، تنها پیکاپ داچیا لوگان، که در محلی به عنوان پیکاپ تندر شناخته می شود، سه ستاره کسب کرد و بقیه فقط یک ستاره دارند.

از زمان اجرای سیستم جدید ارزیابی کیفیت، شرکت‌های ایرانی تولیدکننده وانت بار هیچ کاری برای بهبود کیفیت محصولات خود انجام نداده‌اند یا حداقل تلاش‌هایشان بی‌ثمر بوده است.

این خودروها در پنج محدوده قیمتی از کمترین قیمت کمتر از ۲۵۰ میلیون ریال (۷۱۴۳ دلار) تا پرهزینه ترین قیمت بالای ۱ میلیارد ریال (۲۸۵۷۱ دلار) طبقه بندی می شوند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.