رونمایی از بسته مشوق‌های حمایتی شرکت‌های دانش بنیان

0

به گزارش ایران اکونومیست، علی بابایی امروز در نشست خبری برگزاری رویداد ملی صنعت دانش بنیان‌ها که در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با وجود گذشت ۲ دهه از تاکید بر گفتمان اقتصاد دانش بنیان، اما هنوز با اهداف در نظر گرفته شده در این حوزه فاصله داریم. 

مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزات صنعت، معدن و تجارت افزود: از حدود ۹ هزار شرکت دانش بنیان موجود در کشور کمتر از ۷۰ مورد آن را شرکت‌های دانش بنیان تولیدی خصوصی که دارای بیش از ۱۰۰ نیرو باشند، تشکیل می‌دهند.  

وی با بیان اینکه تخصیص ارز به مواد اولیه و ماشین آلات و تامین مالی از محورهای موثر در رشد شرکت‌های دانش بنیان هستند.

بابایی با اشاره به لزوم تبدیل شرکت‌های دانش بنیان کوچک مقیاس به بزرگ مقیاس، گفت: نهادهای مختلف باید در این زمینه از شرکت‌ها حمایت کنند. 

بابایی اظهار داشت: وزارت صمت از شرکت‌های دانش بنیانی که در عرصه آب، انرژی و حمل  و نقل ورود کنند، به صورت ویژه حمایت خواهد کرد. 

وی افزود: رویداد ملی صنعت دانش بنیان روز پنج شنبه ششم مهرماه برگزار می‌شود که این رویداد با حضور ۱۵۰ شرکت  برگزار می‌شود و از بسته اعتبارات و مشوق‌های حمایتی شرکتهای دانش بنیان رونمایی می‌شود. 

بابایی اظهار داشت: با همکاری وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و علوم تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازوکارهای جدیدی برای شرکت‌های دانش بنیان تعریف می‌کنیم تا شاهد رفع موانع باشیم. 

وی افزود: ایجاد بازار رقابتی و صادراتی برای تولیدات  محصولات شرکت‌های دانش بنیان یکی از اهداف برگزاری این همایش است. 

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.