رویداد تحقیقاتی فناوری ایتالیا و ایران برای ماه آوریل برگزار شد

0

اولین مجمع علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا از ۱۹ تا ۲۰ آوریل در تهران برگزار می شود و شامل سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی در چندین بخش تحقیقاتی نوظهور خواهد بود.

این ابتکار بخشی از برنامه چند ساله دولت ایتالیا است که به بین المللی کردن سیستم های تحقیق و نوآوری و به اشتراک گذاری تجربیات علمی، فناوری و تجاری اختصاص دارد.

هسته اصلی این پروژه ایجاد یک پلت فرم و ساختار پایدار است که دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت ها را قادر می سازد تا مهارت های خود را به ایران صادر کنند.

در ایتالیا، این برنامه توسط وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات (MIUR)، با همکاری وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی حمایت می شود.

این انجمن توسط شهر علم رم و با همکاری کنفرانس روسای ایتالیا و شورای ملی تحقیقات [ایتالیا] هماهنگ می شود.

در ایران، این طرح توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ترویج می‌شود.

این انجمن برای سازمان‌های دولتی و خصوصی (مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، خوشه‌های نوآورانه، تحقیقات شرکت‌های خوشه‌ای، پارک‌های علم و فناوری، و غیره) از هر دو کشور باز است.

حوزه‌های تحقیقاتی تحت پوشش این رویداد شامل هوافضا، علوم زیستی، بیوتکنولوژی و زیست‌پزشکی، شیمی سبز، کارخانه‌های هوشمند، تحرک، خدمات ICT نسل بعدی و چندین حوزه تحقیقاتی دیگر است.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این رویداد دو روزه به آدرس زیر مراجعه کنند: www.cittadellascienza.it/iran/ en/چگونه به تقسیم بندی/.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.