زاکربرگ در ماه فوریه ۵۰۰ میلیون دلار سهام فیس بوک فروخت

0

بایگانی‌های نظارتی نشان می‌دهند که مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس‌بوک، تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار از سهام این شرکت را در ماه فوریه فروخت تا سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری بشردوستانه‌اش را تامین کند.

رویترز گزارش داد که این حرکت تعجب آور نیست، زیرا بخشی از برنامه زاکربرگ برای تسریع در فروش سهام برای تامین مالی طرحی است که در دسامبر ۲۰۱۵ با همسرش پریسیلا چان راه اندازی کرد.

بر اساس محاسبات رویترز، دو پرونده امنیتی در روز پنجشنبه نشان داد که زاکربرگ در سه روز پایانی فوریه ۶۸۵۰۰۰ سهم به ارزش ۱۲۵.۴ میلیون دلار فروخته است که بر اساس محاسبات رویترز، مجموع فروش او در ماه را به حدود ۲.۷ میلیون سهم به ارزش ۴۸۲.۲ میلیون دلار رساند.

«این فروش‌ها گام بعدی در فرآیندی است که مارک در سپتامبر برای تأمین مالی کار Chan Zuckerberg Initiative در علم، آموزش و مسائل مربوط به عدالت و فرصت‌ها ارائه کرد. یکی از سخنگویان CZI به رویترز گفت: این بودجه برای حمایت از طیف وسیعی از فعالیت‌ها و عملیات بشردوستانه CZI برای سال‌های آینده اختصاص خواهد یافت.

زاکربرگ در ماه سپتامبر اعلام کرد که ۳۵ تا ۷۵ میلیون سهم فیس بوک را طی ۱۸ ماه آینده خواهد فروخت. این مبلغ بر اساس قیمت سهام فعلی فیس بوک به ۱۳ میلیارد دلار می رسد.

میلیاردر سیلیکون ولی گفته است که ۹۹٪ از سهام فیس بوک خود را به CZI اهدا خواهد کرد که ارزش آن حدود ۴۵ میلیارد دلار در زمان شکل گیری ابتکار عمل است.

بر اساس وب‌سایت فناوری Recode، او در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ حدود ۱.۶ میلیارد دلار از سهام شرکت را فروخت.

بنیاد زاکربرگ شبیه به بنیادهایی است که توسط بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و همسرش ملیندا گیتس، و بنیاد بافت که توسط میلیاردر وارن بافت تشکیل شده است، راه اندازی شده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.