“زمان به پایان رسیده است”: توافق بر سر سقف بدهی ایالات متحده با نزدیک شدن به پیش فرض بسته می شود

0

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی جمهوری خواه ارشد کنگره در حال نزدیک شدن به توافقی هستند که سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت را افزایش می دهد. گزارش های خبری می گویند به مدت دو سال در حالی که هزینه های بیشتر برنامه ها را محدود کرده است.

یک پیش‌فرض می‌تواند بازارهای مالی جهانی را متزلزل کند و ایالات متحده را وارد یک رکود بزرگ کند. آژانس رتبه‌بندی اعتباری DBRS Morningstar، ایالات متحده را برای کاهش احتمالی رتبه در روز پنجشنبه، با تکرار هشدارهای مشابه Fitch، Moody’s و Scope Ratings، مورد بررسی قرار داد.

فیچ هشدار داد که می‌تواند رتبه سه‌گانه A ایالات متحده را به دلیل «آخر بودن» بیش از حد بدهی کاهش دهد. آژانس دیگری، S&P Global، پس از یک بن بست مشابه در سقف بدهی در سال 2011، بدهی ایالات متحده را کاهش داد.

بن بست چند ماهه وال استریت را به وحشت انداخته و بر سهام ایالات متحده تأثیر گذاشته و هزینه استقراض این کشور را بالاتر برده است. معاون وزیر خزانه داری والی آدیمو گفت نگرانی ها در مورد سقف بدهی هزینه های بهره دولت را تا کنون 80 میلیون دلار افزایش داده است.

یک مقام که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت: این توافق بالقوه باعث افزایش بودجه برای مخارج اختیاری نظامی و کهنه‌سربازان می‌شود در حالی که اساساً هزینه‌های غیردفاعی اختیاری را در سطوح سال جاری نگه می‌دارد.

دان دیویس، نماینده دموکرات، کهنه کار نیروی هوایی ایالات متحده، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «زمان برای همه این بازی ها در اینجا به پایان رسیده است.

نماینده کوین هرن، که کمیته قدرتمند مطالعات جمهوری خواهان را رهبری می کند، به رویترز گفت که احتمال توافق تا بعد از ظهر جمعه وجود دارد.

این مقام گفت، کاخ سفید در حال بررسی کاهش برنامه خود برای افزایش بودجه در خدمات درآمد داخلی برای استخدام حسابرسان بیشتر و هدف قرار دادن آمریکایی های ثروتمند است.

یکی دیگر از مقامات ایالات متحده گفت که بودجه IRS یک موضوع باز است، اما هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که آژانس اولویت های رئیس جمهور را اجرا می کند، حتی اگر کوتاهی مو وجود داشته باشد یا بودجه جابجا شود.

به گفته یک فرد آشنا با مذاکرات، توافق نهایی کل مبلغی را که دولت می تواند برای برنامه های اختیاری مانند مسکن و آموزش هزینه کند مشخص می کند، اما آن را به دسته های جداگانه تقسیم نمی کند. بر اساس یک منبع دیگر، دو طرف تنها 70 میلیارد دلار از یکدیگر فاصله دارند که رقمی بالغ بر 1 تریلیون دلار خواهد بود.

“آسان نیست”

کاخ سفید گفت که دو طرف در روز پنجشنبه به صورت مجازی با یکدیگر دیدار کردند. بایدن گفت که آنها هنوز بر سر این که کاهش ها باید کجا کاهش یابد، اختلاف نظر دارند.

او به خبرنگاران گفت: “من معتقد نیستم که تمام بار باید به دوش آمریکایی های طبقه متوسط ​​و طبقه کارگر بازگردد.”

مک کارتی رئیس مجلس گفت که دو طرف به توافق نرسیده‌اند. “ما می دانستیم که این آسان نخواهد بود.”

مشخص نیست که کنگره چقدر زمان برای اقدام باقی مانده است. به وزارت خزانه داری هشدار داده شده بود که نمی تواند تا اول ژوئن تمام تعهدات خود را پوشش دهد، اما روز پنجشنبه گفت که 119 میلیارد دلار بدهی را که در آن تاریخ سررسید می شود، خواهد فروخت و به برخی از ناظران بازار اشاره کرد که این کار آهنی نیست. مهلت پوشیده شده.

گنادی گلدبرگ، استراتژیست ارشد نرخ‌ها در TD Securities در نیویورک، «آنها در گذشته پیشنهاد کرده‌اند که اقداماتی را که فکر نمی‌کنند ابزاری برای تسویه حساب دارند، اعلام نکنند.» “بنابراین من فکر می کنم این یک نکته مثبت است.”

هر توافقی باید از مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان و سنا تحت کنترل دموکرات ها عبور کند. این می تواند دشوار باشد زیرا برخی از جمهوری خواهان جناح راست و بسیاری از دموکرات های لیبرال گفتند که از چشم انداز سازش ناراحت هستند.

«فکر نمی‌کنم همه در پایان روز خوشحال باشند. مک کارتی گفت: سیستم اینطوری کار نمی کند.

به گفته مارک تاکانو، نماینده دموکرات، بایدن در برابر پیشنهادات جمهوری‌خواهان برای تشدید الزامات کاری برای برنامه‌های ضد فقر و کاهش قوانین حفاری نفت و گاز مقاومت کرده است.

دموکرات‌ها حملات خود را بر آنچه گفته‌اند کاهش ویرانگر کمک‌های فدرال برای کهنه‌سربازان – از مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های غذایی گرفته تا کمک‌های مسکن – متمرکز شده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.