سال گذشته بیش از ۲۴ کیلومتر اکتشافات زیرزمینی

0

رئیس عملیات اکتشاف ایمپاسکو گفت: در سال مالی گذشته (منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶) بیش از ۲۴۶۴۰ متر اکتشاف معدن زیرزمینی توسط شرکت تولید و تامین مواد معدنی ایران انجام شده است.

به گزارش شاتا، حسام مقدمعلی افزود: اکتشاف ذخایر سنگ آهن ۱۴۳۲۱ متر از کل عملیات زیرزمینی را به خود اختصاص داده است و پس از آن ۵۳۰۰ متر برای زغال سنگ و ۵۰۲۱ متر برای پلی فلزات قرار دارد.

ایمپاسکو زیرمجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و بازوی تولید و فرآوری این هلدینگ در زمینه کک متالورژیک، سنگ آهن، طلا، فروکروم، فسفات، سنگ آهک، پتاس، تیتانیوم و سرب و روی است. وب سایت شرکت.

ایران دارای ۶۸ نوع ماده معدنی با بیش از ۳۷ میلیارد تن ذخایر اثبات شده و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه از جمله ذخایر بزرگ زغال سنگ، سنگ آهن، مس، سرب، روی، کروم، اورانیوم و طلا است. اعداد، اگرچه قابل توجه هستند، اما می توانند برای تحقق اهداف توسعه ظرفیت صنعت ناکافی باشند. برنامه چشم انداز ۲۰ ساله (۲۵-۲۰۰۵) تولید سالانه ۵۵ میلیون تن فولاد، ۸۰۰۰۰۰ تن مس، ۱.۵ میلیون تن آلومینیوم، ۳۰۰۰۰۰ تن روی و ۵ تن طلا تا پایان سال ۲۰۲۵ را پیش بینی کرده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.