سامانه رصد فعالیت هیئت مولدسازی فردا رونمایی می‌شود

0

به گزارش ایران اکونومیست از وزارت اقتصاد، بابک ضرغامی در باره تعیین ترکیب تشکیل هیئت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم، ادامه داد: یکی از نقاط قوت مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت این بود که یک هیئتی به فرمایش مقام معظم رهبری عازم و جازم باقدرت موضوع مولدسازی املاک و دارایی‌های دولت را پیش ببرند.

وی افزود: هیئت عالی مولدسازی با ترکیبی که تقریباً همان ترکیبی است که در لایحه برنامه هفتم توسعه به تصویب مجلس شورای اسلامی هم رسیده است، از سال گذشته تشکیل شد و جلسات متعددی را برگزار کرد و در همین مدت توانسته است که تعداد زیادی از املاک را که سازمان خصوصی‌سازی و وزارت امور اقتصادی و دارایی شناسایی کرده‌اند، به تصویب برساند.

مدیر اجرایی مولدسازی خاطرنشان کرد: این تجربه‌ای که اکنون در هیئت عالی مولدسازی وجود دارد، قطعاً می‌تواند در اجرای قانون برنامه هفتم قوی‌تر پیش برود؛ بنابراین این اقدام مجلس شورای اسلامی را یک اقدام کاملاً مثبت و در راستای اجرای مولدسازی و به ثمر نشاندن مولدسازی می‌دانم.

ضرغامی در خصوص راه‌اندازی سامانه‌ای برای رصد فعالیت هیئت مولدسازی در همه مراحل برای ناظرین به‌عنوان نمایندگان قوای سه‌گانه گفت: این سامانه اکنون آماده است و فردا دوشنبه از این سامانه در جلسه کمیته تخصصی مولدسازی که به ریاست خاندوزی وزیر اقتصاد تشکیل می‌شود، رونمایی خواهد شد و چهارشنبه این هفته و یا در جلسه بعدی هیئت عالی مولدسازی هم ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این سامانه آماده است و ظرف چند روز آینده رونمایی خواهد شد، ادامه داد: هدف اصلی این سامانه این بوده که تمام فرایند مولدسازی به‌صورت شفاف قابل‌رصد و پیگیری باشد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.