سامسونگ در حال تعقیب معاملات بزرگ M&A

0

مدیر استراتژی سامسونگ روز جمعه گفت که خرید ۸ میلیارد دلاری شرکت الکترونیک صوتی هارمن توسط سامسونگ الکترونیکس به این شرکت فناوری اطمینان داده است تا معاملات بزرگ بیشتری را دنبال کند.

به گزارش رویترز، یانگ سون، رئیس و مدیر ارشد استراتژی شرکت کره جنوبی در سیلیکون ولی، گفت که مشتاق آن است که برترین سازنده تراشه های حافظه، تلفن های هوشمند و تلویزیون در جهان در بازارهای خودرو، سلامت دیجیتال و اتوماسیون صنعتی گسترش یابد.

سامسونگ که امسال با پشت سر گذاشتن اینتل به بزرگ‌ترین تولیدکننده نیمه‌رساناهای جهان تبدیل شد، طی سال گذشته تمایل خود را برای انجام معاملات نشان داده و گفته است که به دنبال کسب‌وکارها برای ایجاد نرم‌افزار و خدمات برای متمایز کردن بیشتر محصولات خود است.

سون در حاشیه جشنواره راه اندازی فناوری Slush در هلسینکی به رویترز گفت: «ما متعهد هستیم که از M&A به عنوان ابزار خود استفاده کنیم (و) فکر می کنم خرید هارمون به ما کمک کرد تا اعتماد بیشتری داشته باشیم.

به نظر می رسد که سون پتانسیل شرکت سامسونگ در ادغام بیشتر در بازارهای نیمه هادی ها یا گوشی های هوشمند را رد می کند، جایی که این شرکت نیز یک بازیگر پیشرو است و نشان می دهد که این شرکت بر استراتژی های رشد ارگانیک در این زمینه ها متمرکز است.

مقوله ای که توسط سون به عنوان «منطقه فرصت» مشخص شد، سلامت دیجیتال، به ویژه سلامت پیشگیرانه و فناوری های مرتبط بود.

در نهایت، در نرم افزارهای تجاری، او گفت که سامسونگ به دنبال شرکت هایی در زمینه اینترنت صنعتی، اتوماسیون، شبکه، انتقال داده و امنیت است.

سون گفت: “ما شرکتی بسیار محتاط و محافظه کار هستیم، بنابراین در جایی که منطقی باشد این کار را انجام خواهیم داد.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.