سامسونگ طلا را از تلفن های ریخته شده خارج می کند

0

Samsung Electronics قصد دارد تا طلا و سایر فلزات و اجزای گرانبها را از تلفن‌های هوشمند فراخوان شده Galaxy Note 7 بازیابی کند تا ضایعات را کاهش دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این شرکت کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار دارد ۱۵۷ تن طلا، نقره، کبالت، مس و سایر فلزات را از میلیون‌ها گوشی هوشمندی که سال گذشته پس از اینکه باتری‌هایشان در معرض آتش‌سوزی بودند فراخوان و متوقف شدند، بازیابی کند. روز سه شنبه.

نگفت که چگونه از فلزات بازیابی شده استفاده می کند

سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که ماژول‌های نمایشگر، تراشه‌های حافظه، مدل‌های دوربین و سایر اجزای گوشی‌ها برای فروش یا بازیافت از نوت ۷ جدا می‌شوند.

در تلاش دیگری برای کاهش ضایعات، سامسونگ شروع به فروش ۴۰۰۰۰۰ دستگاه از گوشی‌های گلکسی نوت FE در کره جنوبی کرده است که از قطعات استفاده نشده گوشی‌های هوشمند نوت ۷ فراخوان شده است.

بحران Note 7 یکی از بزرگترین چشم های سیاه در تاریخ اخیر سامسونگ بود و این شرکت بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه داشت. خطوط هوایی مسافران را از حمل یادداشت ۷ در پرواز به دلیل نگرانی های ایمنی ممنوع اعلام کرد و میلیون ها تلفن هوشمند به سامسونگ ارسال شدند.

شکست فراخوان تلفن باعث شد صلح سبز از غول فناوری کره جنوبی بخواهد محصولات الکترونیکی با ماندگاری بیشتری را بفروشد که تعمیر و ارتقای آنها آسان تر است.

طرفداران محیط زیست گوشی های هوشمند را به دلیل افزایش میزان ضایعات فناوری مقصر می دانند، اگرچه برخی از کارشناسان خاطرنشان می کنند که با جایگزینی سایر لوازم خانگی ممکن است در کل میزان زباله های مرتبط با فناوری پیشرفته را کاهش دهند. سامسونگ بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند جهان است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.