سایپا نتواند به موقع تحویل دهد

0

با گذشت بیش از چهار ماه از سال نو ایران (۲۰ مارس) ، سایپا هنوز اتومبیل هایی را که موظف به تحویل آن در ماه فوریه است تحویل نداده است.

به گزارش پایگاه خبری محلی الف، عمده خودروهای تحویل‌نشده شامل دو مدل پراید و تیبا است.

در این گزارش اشاره ای نشده است که چرا دومین خودروساز بزرگ به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل می کند. همچنین مشخص نبود که در صورت عدم رعایت چه اقداماتی علیه سایپا اتخاذ خواهد شد. مشخص است که بیشتر خودروها پیش فروش شده اند.

این دو مدل ارزان ترین خودروها در بازار داخلی هستند. سایپا پراید بی کیفیت را حدود ۲۲۰ میلیون ریال (۵۹۰۰ دلار) و تیبا را با قیمت ۲۷۰ میلیون ریال (۷۲۰۰ دلار) به فروش می رساند.

پراید از سال ۱۹۹۳ تولید می شود و بر اساس هاچ بک کیا موتور از دهه ۱۹۸۰ ساخته شده است. در حالی که شرکت کره جنوبی در سال ۲۰۰۰ به فروش این مدل پایان داد ، مقامات SAIPA تماس های مکرر سازمان استاندارد ملی ، کارشناسان اقتصادی و متخصصان محترم را برای انجام همین کار رد کردند.

تیبا که در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد، با همکاری شرکت‌های خودروسازی ایتالیایی طراحی شد و به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای پژو ۲۰۶ IKCO دیده می‌شود.

براساس داده های منتشر شده توسط وزارت صنایع ، معدن و تجارت طی چهار ماه اول مالی فعلی (که در ماه مارس آغاز شده است) این شرکت ۵۶،۹۰۴ واحد پراید و ۴۱،۷۱۷ TIBA را تولید کرده است.

هر دو مدل طبق استانداردهای ایران و شرکت بازرسی با کیفیت ، از کیفیت پایین رنج می برند ، یک شرکت خصوصی که به صورت ماهانه اتومبیل های تولید شده محلی را آزمایش می کند.

طبق گزارش ژوئن-ژوئیه ISQI که در تاریخ ۸ اوت به زبان انگلیسی منتشر شد ، TIBA تولید شده در کاشان دو ستاره را به ثمر رساند ، در حالی که پراید یک ستاره را بدست آورد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.