سرمایه‌گذاری ۴۴ هزار میلیارد تومانی در بخش تعاون از ابتدای دولت سیزدهم

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید صولت مرتضوی، وزیرکار با حضور  در نخستین همایش اقتصاد تعاونی ایران که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با اشاره به اینکه تحقق شعار حکمرانی تعاون و حکمرانی مردم ضمانت اجرایی دارد و کارهای خوبی صورت گرفته است گفت: طبق اصلاحیه سند توسعه تعاون جایگاه تعاونی را ارتقا خواهیم داد.

وی با بیان اینکه  نگاه دولت سیزدهم تقویت و توسعه تعاونی ها در اقتصاد کشور و استفاده از ظرفیت های مردمی است افزود» امروز نیز رئیس جمهور دعوت تعاونگران را قبول و در این همایش حضور پیدا کردند ضمن اینکه در این همایش نمایندگان کشورهای مختلف و نمایندگان مجلس حضور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه 101 هزار تعاونی فعال در کشور مشغول به کار هستند گفت: امسال هفته تعاون در شهریورماه که مقارن با هفته دولت بود با شعار «حکمرانی تعاون و حکمرانی مردمی» آغاز شد، برنامه های مختلفی در راستای سیاست توسعه تعاون در سراسر کشور برگزار شد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه  جلسات مختلفی با نخبگان و تعاونگران برگزار شد که منجر به بیان دیدگاه‌ها شد ادامه داد:  همچنین اساتید مختلف از دانشگاه های برتر کشور دعوت شدند و نطرات مختلف درباره ایجاد رشته‌های مختلف تعاونی را پیشنهاد کردند.

وی با اشاره به بهره برداری از  373 طرح جدید در هفته تعاون ادامه داد: از شروع به کار این دولت 44هزارمیلیارد تومان در بخش تعاونی سرمایه گذاری شده است.

به گفته ی وزیرکار 91 درصد از این منابع از محل سرمایه های خرد مردمی بود که بیانگر گرایش مردم به مشارکت اقتصادی در تعاونی است.

 

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.