سرویس پرداخت موبایل بلوتوث راه اندازی شد

0

برنامه نویسان بزرگترین فروشگاه محلی اپلیکیشن اندروید ایران، اپلیکیشن پرداخت جدیدی را توسعه داده اند که به کاربران امکان می دهد از طریق فناوری بلوتوث پول انتقال دهند.

به گفته وب سایت فناوری محلی، Resid (به معنای واقعی کلمه تحویل داده می شود) اولین سرویس پرداخت در ایران است که از فناوری بلوتوث برای تراکنش های مالی استفاده می کند.

این برنامه دارای دو نسخه «تاجر» (گیرنده تراکنش) و «مشتری» است.

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، کاربران باید یک حساب کاربری ایجاد کنند و اطلاعات شخصی شامل شماره تلفن، شماره شناسه ملی و شماره حساب بانکی بین‌المللی (IBAN) را وارد کنند. کاربران می توانند IBAN خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت بانکی که در آن حساب دارند دریافت کنند، یا برای دریافت حضوری به شعبه مراجعه کنند.

اطلاعات شخصی کاربران در پایگاه داده شرکت ذخیره می شود.

“تاجر” پس از فعال کردن بلوتوث تلفن خود، مبلغ تراکنش را وارد می کند. “مشتری” بلوتوث تلفن خود را نیز فعال می کند.

پس از نهایی شدن مبلغ قبض، دستگاه تاجر با تلفن مشتری ارتباط برقرار کرده و مبلغ مورد نظر را ارسال می کند. دومی درخواستی دریافت می کند که می تواند آن را بپذیرد یا رد کند.

اگر مشتری بپذیرد، پول از حساب او به حساب تاجر منتقل می‌شود.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر تنها دارندگان گوشی های اندرویدی می توانند از این سرویس استفاده کنند، اما نسخه iOS این برنامه در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

با این حال، یکی از مشکلاتی که توسعه دهندگان باید بر آن غلبه کنند، اتصال یک گوشی در حال اجرا در iOS به یک گوشی اندرویدی است. تلفن Android نمی تواند از طریق بلوتوث به iPhone متصل شود زیرا اپل محدودیت هایی دارد که از این امر جلوگیری می کند.

در ماه‌های اخیر، خدمات پرداخت تلفن‌های هوشمند با راه‌اندازی چندین سرویس، و عمدتاً مبتنی بر فناوری ارتباطات میدان نزدیک، در کانون توجه قرار گرفته‌اند.

روش NFC با نگه داشتن دو دستگاه الکترونیکی در فاصله ۱۰ سانتی متری از یکدیگر، تراکنش ها را امکان پذیر می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.