سریلانکا برای احیای اقتصاد، قرارداد تجارت آزاد با تایلند امضا کرد

0

بر اساس برآوردهای بانک جهانی، سریلانکا پس از کاهش ۳.۸ درصدی اقتصادش در سال گذشته، به دنبال تقویت رشد است.

تایلند و سریلانکا توافقنامه تجارت آزاد (FTA) امضا کرده اند، اقدامی که سریلانکا امیدوار است کمک کند. از بدترین بحران مالی خود در چند دهه گذشته خارج شده است.

“این اقدام با هدف افزایش فرصت‌های بازار، با مذاکراتی که جنبه‌های مختلفی از جمله تجارت کالا، سرمایه‌گذاری، رویه گمرکی، و حقوق مالکیت معنوی را پوشش می‌دهد، افزایش می‌دهد. /news/historic-agreements-strengthen-ties-between-sri-lanka-and-thailand/” target=”_blank”>بیانیه که روز شنبه توسط بخش رسانه رئیس جمهور سریلانکا منتشر شد.

این کشور جزیره‌ای برای تقویت رشد اقتصادی و کمک به اقتصاد ضربه خورده، که توسط بانک جهانی تخمین زده می شود که در سال گذشته پس از بحران شدید ارز خارجی که آن را وارد یک بحران مالی گسترده تر کرد، ۳.۸ درصد کاهش یافته است.

هیأتی به ریاست سرتا تاویسین، نخست وزیر تایلند، روز شنبه وارد کلمبو شد تا FTA را همراه با سایر موافقت نامه ها امضا کند. سرتا همچنین در هفتاد و ششمین جشن روز استقلال سریلانکا در روز یکشنبه شرکت خواهد کرد.

“این فرصت های تجاری فوق العاده ای را برای هر دو طرف فراهم می کند. سرتا در یک نشست خبری مشترک پس از امضای قرارداد گفت: ما بخش خصوصی خود را تشویق می کنیم تا پتانسیل های تجارت و سرمایه گذاری دو طرفه را کشف کنند.

دو کشور همچنین قرارداد خدمات هوایی جدیدی را امضا کردند.

داده‌های بانک مرکزی سریلانکا نشان داد تجارت دوجانبه بین سریلانکا و تایلند در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۶۰ میلیون دلار ارزش داشت.

سری‌لانکا عمدتاً چای و سنگ‌های قیمتی را به تایلند صادر می‌کند و تجهیزات الکترونیکی، غذا، لاستیک، پلاستیک و مواد دارویی وارد می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.