سند بانکی ترویج BMI در مسکو

0

عبدالناصر همتی، مدیرعامل بانک ملی ایران در آخر هفته گفت:

توسعه روابط بانکی با روسیه عامل کلیدی در اجرای دستور کار تجاری و اقتصادی دوجانبه است.

همتی که برای دیدار با مقامات بانک وی تی بی روسیه به مسکو سفر کرده بود، گفت: مقامات دو کشور مصمم به گسترش روابط اقتصادی هستند. به گزارش ایرنا، وی از وام دهندگان دو طرف خواست تا فرصت را برای گسترش سرمایه گذاری های مشترک اقتصادی و بانکی و تلاش برای ارتقای مبادلات مالی و تجاری دو طرفه استفاده کنند.

به گفته همتی، BMI سال ها به روابط بانکی با روسیه توجه ویژه ای داشته و بانک میر بیزینس را در مسکو تأسیس کرده است که نقشی حیاتی در همکاری بین بانک های دو کشور ایفا می کند.

“بانک ملی مایل است و قادر به اصلاح روابط بانکی خبرنگاری با روسیه است و خدمات بانکی را برای تسهیل تجارت بین دو کشور از جمله گشایش اوراق مشارکت، صدور ضمانت‌نامه، گشایش خطوط اعتباری کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه می‌کند.”

واسیلی تیتوف، معاون اول رئیس جمهور و رئیس هیئت مدیره VTB، لغو “تحریم های ناعادلانه” را به ایران تبریک گفت و گفت که عصر جدید فرصت دیگری برای احیای روابط قوی بانکی ارائه می دهد.

به گفته تیتوف، وی تی بی آماده همکاری با بانک ملی در بالاترین سطوح است و روابط بانکی خبرنگاری با آن را احیا خواهد کرد و برای بانک میر بیزینس به عنوان زیرمجموعه بانک ملی حساب باز خواهد کرد.

وی‌تی‌بی همچنین دریافت و صدور اعتبار اسنادی و ضمانت‌نامه‌های ارزی و همکاری مشترک در تامین مالی پروژه‌های ایرانی را در نظر گرفته است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.