سوئد شرکت سرمایه گذاری ایران را با استفاده از بیت کوین درج می کند

0

سرمایه گذاری در ایران بسیار ساده تر شده است.

دولت سوئد به یک راه اندازی blockchain اجازه داده است تا از یک حساب بیت کوین استفاده کند – برخلاف یک حساب بانکی سنتی – به عنوان راهی برای اثبات نقدینگی آن و ترکیب داخلی با دفتر ثبت شرکت های سوئدی ، به نام Bolagsverket.

آنها گفتند ، در حالی که بنیانگذاران سرمایه گذاری های شجاع New New World در ابتدا ایده خود را برای ایجاد یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری برای شرکت هایی که در بورس اوراق بهادار Tehran به شش بانک بزرگ سوئد معامله شده بودند ، می گرفتند ، آنها گفتند ، این ایده ، Coindesk ، یک نیویورک است. پورتال جدید مبتنی بر ارزهای دیجیتال گزارش شده است.

سرمایه گذاری در ایران در سوئد قانونی است ، اما نگرانی در بین بانکها مبنی بر اینکه سرمایه گذاری های شجاع جهانی جدید ممکن است به عنوان نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران تلقی شود ، یک مانع غیرقابل تحمل تلقی می شود.

این تا زمانی بود که مدیر ثبت Bolagsverket مسئول پرونده، Madeleine Idvardsson، به شرکت کمک کرد تا بدون حساب بانکی ادغام شود.

Idvardsson به CoinDesk گفت: “ما بررسی کردیم که آیا می توان از بیت کوین به عنوان یک دارایی غیر نقدی استفاده کرد و متوجه شدیم که این امکان وجود دارد.”

برای ثبت نام شرکتی در سوئد با استفاده از بیت کوین ، مؤلفه ها باید بیانیه امضا شده را از یک حسابرس ارائه دهند که ارزش ملک از بین سایر موارد ، از ارزش واقعی شرکت بالاتر نیست.

بیانیه باید توسط یک حسابدار عمومی مجاز ارائه شود و مطابق با اصول پذیرفته شده حسابداری برای نحوه تعیین ارزش دارایی، همراه با هرگونه مشکلی که در طول فرآیند ایجاد شده است، شرح داده شود.

تایید Brave New World Investments با تایید قبلی که توسط هیئت استانداردهای حسابداری سوئد برای یک برنامه دیگر بیت کوین به Bolagsverket ارسال شده بود، تسریع شد.

اثبات بیت کوین

در حالی که بانک ها دارای ویژگی های امنیتی داخلی برای کمک به اثبات هویت مشتریان خود هستند، استفاده از بیت کوین کمی پیچیده تر شد.

در ۲۷ ژانویه در یک زمان از پیش توافق شده، دو مقدار یکسان بیت کوین از یک آدرس بیت کوین از پیش تعیین شده به آدرس توافق شده دیگری که به عنوان یک حساب بانکی جایگزین عمل می کند، منتقل شد.

CoinDesk تراکنش ها را مشاهده کرده و می تواند وجود آنها را تایید کند. اکنون خالی است، حساب برای تراکنش‌های ورودی رزرو می‌شود، در حالی که هزینه عملیات، همچنین به بیت کوین، با استفاده از سایر حساب‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات بیت‌کوین محلی پرداخت می‌شود.

اکنون که این شرکت با یک حساب بیت کوین ادغام شده است، میکائیل جوهانسون، بنیانگذار Brave New World Investments، به CoinDesk گفت که منتظر تایید نهایی برای افتتاح حساب بانکی در ایران است.

سپس، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده برای ارسال وجوه به ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند و در آنجا به ریال اصلی تبدیل می‌شوند و برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سهامی عام در بورس اوراق بهادار تهران استفاده می‌شوند.

یوهانسون گفت: ما می خواهیم در ایران سرمایه گذاری کنیم. در شرکت ها و افراد خوب و سخت کوش.”

آب و هوای آب شدن

از زمان انقلاب اسلامی ۱۹۷۹، کشورهای سراسر جهان تحریم‌های مختلفی را علیه این کشور اعمال کرده‌اند که در این میان آمریکا بیشترین مخالفت با تجارت با این کشور را دارد.

با این حال، در سال های اخیر، ماهیت آن تحریم ها شروع به تکامل کرده است.

برای شروع، از زمانی که ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگران در سال ۲۰۱۵ برنامه جامع اقدام مشترک برای توسعه صلح آمیز انرژی هسته ای در ایران را امضا کردند، اتحادیه اروپا درگیر افزایش تجارت با این کشور شده است.

از سوی دیگر، در ایالات متحده، واکنش ها متفاوت بوده است. ماه گذشته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در واکنش به آزمایش‌های موشکی که او معتقد است می‌تواند یک تهدید احتمالی باشد، اقدام به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران کرد.

با این حال، جوهانسون در شرایط تغییر آب و هوا فرصتی را برای کسانی که مایل به بازی بر اساس قوانین پیچیده بین المللی هستند، می بیند.

او به CoinDesk گفت که به منظور پاسخگویی به تقاضا در ایران برای سرمایه گذاری خارجی، با گروه متنوعی از متخصصان کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که شرکتش با مواضع تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا مطابقت دارد.

جوهانسون گفت: «ما فرآیندی داریم که در حال کار روی آن هستیم، که ما آن را حسابرسی و توسط تنظیم‌کننده‌ها بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که از دستورالعمل‌های مبارزه با پولشویی، دستورالعمل‌های مبارزه با تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین تحریم‌ها به طور کلی تبعیت می‌کنیم. “

خیابان بیت کوین

اکنون که شرکت جوهانسون تاسیس شده است، او می خواهد از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای کمک به شرکت های ایرانی برای غلبه بر موانع مشابه استفاده کند.

همانطور که گفته شد، Brave New World Investments به دلیل نگرانی هایی که یوهانسون توضیح داد مبنی بر اینکه بانک های محلی ممکن است این حساب را نقض توافقات آنها با منافع تجاری ایالات متحده تلقی کنند، نتوانست حسابی در سوئد دریافت کند.

به همین ترتیب، به مدت چهار سال، پلتفرم پیام‌رسانی بین بانکی سوئیفت تمامی روابط خود را با بانک‌های ایران قطع کرده بود.

در حالی که این محدودیت ها در ژانویه ۲۰۱۶ برداشته شد و کارت های اعتباری بین المللی به آرامی وارد بازار شدند.

یوهانسون گفت: «تحریم‌ها هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ انسانی تأثیر گذاشته است. “از نظر اقتصادی، آنها از جامعه بانکی بین المللی قطع شده اند.”

جوهانسون تمایل سوئد به پذیرش حساب بیت کوین به جای حساب بانکی را دلیلی بر بخش نوظهور شرکت هایی می داند که قادر به دریافت حساب های بانکی نیستند، اما همه کارها را از پرداخت اجاره، خرید دستگاه های کپی و ارائه خدمات با استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انجام می دهند. .

او در پایان گفت: “ما انتظار داریم بخش جدیدی از شرکت ها بدون بانک باشند و بر روی ارزهای رمزنگاری شده فعالیت کنند.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.