سوبارو پلتفرم های جدید رانندگی را آماده می کند

0

سوبارو از نسل بعدی پلت فرم خودرو رونمایی کرده است که می گوید ایمنی و عملکرد رانندگی را بهبود می بخشد و در عین حال این خودروساز کوچک ژاپنی را تا سال ۲۰۲۵ رقابتی می کند.

معماری جدید زیربنای همه پلاک‌های این برند خواهد بود که با طراحی مجدد خودروی کوچک ایمپرزا که در نیمه دوم سال جاری عرضه می‌شود، آغاز می‌شود. پلتفرم جهانی سوبارو برای گنجاندن پیشرانه های بنزینی علاوه بر سیستم های هیبریدی سنتی، پلاگین هیبریدی و تمام الکتریکی طراحی شده است.

جزئیات این فناوری جدید توسط مدیران در مقر جهانی صنایع سنگین فوجی، شرکت مادر سوبارو، تشریح شد. Automotive News Europe گزارش داد که این پلتفرم ستون اصلی برنامه فوجی هوی برای دستیابی به فروش جهانی ۱.۱ میلیون خودرو در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۱ در سراسر جهان است.

نائوتو موتو، معاون اجرایی مهندسی جهانی، گفت: “با شروع تولید خودرو در سال جاری، ما با استفاده از پلتفرم جهانی جدید سوبارو برای ارائه ایمنی و سرگرمی بیشتر سوبارو هر سال به سطح بعدی خواهیم رفت.”

به گفته مدیران، پلت فرم جدید باید بتواند تا سال ۲۰۲۵ با پیشرفت های منظم، خودروهای سوبارو را پشتیبانی کند.

سوبارو همچنین با استفاده از سیستم ایمنی چشمی مبتنی بر دوربین این برند، اهداف جدیدی را برای رانندگی خودران مشخص کرده است.

سال آینده، سوبارو یک عملکرد جدید کمکی راهبندان را معرفی خواهد کرد. این به ماشین اجازه می دهد در ترافیک آهسته به طور خودکار شروع و متوقف شود و ماشین را به طور خودکار در اطراف پیچ ها هدایت کند.

سیستم فعلی سوبارو از راننده می‌خواهد که پس از توقف کامل، شتاب‌گیری را مجدداً به صورت دستی تنظیم کند. فناوری موجود همچنین دارای فرمان خودکار نیست.

تا سال ۲۰۲۰، سوبارو اعلام کرد که عملکرد رانندگی نیمه خودران را برای رانندگی در بزرگراه ها معرفی خواهد کرد. این سیستم امکان تعویض خودکار خطوط و هدایت خودکار در اطراف منحنی ها را فراهم می کند. حسگرهای رادار و نقشه برداری GPS را با چشمی ترکیب می کند.

Tetsuo Onuki، معاون مهندسی جهانی گفت: “پلتفرم جدید نه تنها اتومبیل های سوبارو را ایمن تر و رانندگی سرگرم کننده تر می کند، بلکه هزینه مهندسی خودروها را نیز کم می کند.”

سوبارو امسال تولید ایمپرزای بازطراحی شده را به کارخانه خود در لافایت اضافه خواهد کرد. این ظرفیت تولید سالانه در آنجا را از ۲۰۰۰۰۰ در ابتدای سال به ۳۹۴۰۰۰ تا پایان سال ۲۰۱۶ افزایش می دهد. سوبارو در حال حاضر سدان Legacy و کراس اوور Outback را در ایالات متحده تولید می کند.

سوبارو همچنین از سال ۲۰۱۸ یک SUV سه ردیفه جدید در کارخانه خواهد ساخت. این خودرو که همچنین بر اساس پلتفرم جهانی جدید ساخته خواهد شد، جایگزین Tribeca قدیمی خواهد شد.

همچنین در سال ۲۰۱۸، سوبارو قصد دارد فروش اولین پلاگین هیبریدی خود را آغاز کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.