سودهای TSE در هفته معاملات آهسته

0

شاخص اصلی TEDPIX بورس اوراق بهادار تهران در هفته منتهی به ۹ مارس ۶۱۴ واحد یا ۰.۷۹ درصد افزایش یافت و در ۷۸۳۱۲ بسته شد.

بیش از ۱۰ میلیارد سهم به ارزش ۷۷۵ میلیون دلار در ۶۱۱۰۰۰ نوبت معامله شد که تعداد سهام معامله شده و ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته معاملاتی قبل به ترتیب ۵۰.۶% و ۲۱.۷% رشد داشته است.

شاخص بازار اول با ۱۱۸۲ واحد به عدد ۵۴۸۶۸ ختم شد که نسبت به هفته گذشته ۲.۲۰ درصد افزایش داشت.

شاخص بازار دوم با ۳۱۵۳ واحد کاهش به ۱۷۰۸۸۰ رسید و افت ۱.۸۱ درصدی را ثبت کرد.

بیش از ۴۴۳۰۰۰ اوراق مشارکت به ارزش ۱۳ میلیون دلار در طول هفته تغییر کردند که نشان دهنده کاهش ۱۶.۸ درصدی و ۱۶.۷ درصدی در تعداد اوراق معامله شده و ارزش معاملاتی است.

محصولات چوبی بیشترین افزایش هفتگی را در ارزش سهام داشته اند و پس از آن خودروسازی و قطعات یدکی، محصولات نفتی، کک و سوخت هسته ای و فلزات اساسی قرار دارند.

در همین حال، شاخص اصلی ایران فرابورس IFX 11 واحد یا ۱.۳ درصد از دست داد و در همان هفته در ۸۱۱ بسته شد.

طبق داده های IFB، بیش از ۴.۳ میلیارد اوراق بهادار به ارزش ۶۳۰.۷ میلیون دلار معامله شد.

تعداد سهام معامله شده ۶۹ درصد افزایش یافت در حالی که ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته معاملاتی قبل ۵۴ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، ارزش بازار IFB با ۱.۰۳ میلیارد دلار یا ۳.۶ درصد کاهش به ۲۷.۷ میلیارد دلار رسید.

بازار اول میزبان معامله ۹۸۸ میلیون سهم به ارزش ۸۲.۶ میلیون دلار بود که نشان دهنده رشد ۸۳ درصدی و ۱۰۵ درصدی تعداد سهام معامله شده و ارزش معاملات هفتگی است.

علاوه بر این، ۱.۲ میلیارد سهم به ارزش بیش از ۸۹.۵ میلیون دلار در بازار دوم دست به دست شد که به ترتیب ۳۰ درصد و ۲۷ درصد افزایش در تعداد سهام و ارزش معاملات را ثبت کردند.

بانک ها و موسسات اعتباری بیشترین افزایش ارزش سهام را به ثبت رساندند و پس از آن ساختمان و املاک، فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای قرار گرفتند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.